Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Czy na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Jagiełły w Suwałkach powinno powstać nowe rondo?

Czy na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Jagiełły w Suwałkach powinno powstać nowe rondo?

autor: Areta Topornicka

4.08.2020, 10:06

Jego wybudowanie proponuje radny Jacek Juszkiewicz. Samorządowiec chce, aby pojawił się tam też przejazd dla rowerów.

fot. Marcin Kapuściński
fot. Marcin Kapuściński

Radny Juszkiewicz zwraca uwagę na to, że zwłaszcza w dni targowe ulica Grunwaldzka, staje się bardzo zatłoczona.

Kierowcy mają tam duży problem z włączeniem się do ruchu. Zarówno, ci jadący od strony osiedla w kierunku miasta, jak i ci próbujący przejechać Grunwaldzką w przeciwną stronę. Można tam też zaobserwować samochody, które jadą z dużą prędkością. Tę ulicę przemierzają również  ciężarówki z kruszywem. Dodatkowo na odcinku od ulicy Filipowskiej jest łuk drogi, który znacznie utrudnia widoczność.  Kierowcy, którzy chcą włączyć się do ruchu lub przejechać przez to skrzyżowanie mają bardzo mało czasu na wykonanie manewru.  

Juszkiewicz wskazuje też, że na ścieżce rowerowej, która przebiega wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej, brakuje przejazdów dla rowerów.

Nie ma tam żadnego znaku informującego o tym, że ścieżka rowerowa się kończy. Kierowcy widzą tylko informację o przejściu dla pieszych. Ani jedni, ani drudzy nie wiedzą, jak się w tej sytuacji zachować. Rowerzyści, którzy przejeżdżają przez to miejsce łamią przepisy, bo powinni swój rower przeprowadzić.

Suwalski Ratusz odpowiedział rademu, że przejazd dla rowerów oznaczony zostanie nie wcześniej  niż w przyszłym roku. Do pomysłu budowy ronda władze miasta na razie się nie odniosły.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Nowy prawoskręt, dodatkowy pas ruchu oraz ścieżka rowerowa

16.06.2020, 11:06

Władze Suwałk przymierzają się do modernizacji ronda, które łączy ulice Sikorskiego, Bulwarową oraz Emilii Plater. Urzędnicy zlecili właśnie przetarg na opracowanie dokumentacji tej inwestycji.


Policja chce zmiany organizacji ruchu na jednym z suwalskich skrzyżowań

2.06.2020, 12:18

Suwalska policja wystąpiła do władz miasta o rozważenie zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Pułaskiego, Armii Krajowej i Pileckiego. Przez nieuwagę kierowców często dochodzi tam do stłuczek.


Rusza przebudowa suwalskiej ulicy Reja

21.04.2020, 10:18

Na potrzeby nowego marketu zmodernizowane zostanie skrzyżowanie z ulicą Lityńskiego, powstanie też łącznik do ulicy Daszyńskiego.

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!

Paweł Szyszko, fot. Iza Kosakowska
29.09.2020, 11:18, akt. 11:20

Rykowisko w Puszczy Augustowskiej

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok