Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Czy augustowskich radnych nie można już krytykować? Pyta o to społecznik, który wkrótce przed sądem

Czy augustowskich radnych nie można już krytykować? Pyta o to społecznik, który wkrótce przed sądem

autor: Marta Sołtys

11.08.2020, 09:03

Mowa o Marianie Dyczewskim, który będzie tłumaczył się ze słów skierowanych pod adresem samorządowca Tomasza Dobkowskiego. Radny zapowiada, że takich procesów będzie więcej.

Urząd Miasta w Augustowie - fot. Monika Kalicka
Urząd Miasta w Augustowie - fot. Monika Kalicka

Podczas ostatniego posiedzenia rady Dobkowski stwierdził, że po mieście krąży wiele nieprawdziwych informacji. Sam poczuł się pokrzywdzony słowami, w których Dyczewski zarzucił mu, że jako właściciel stacji paliw, popiera powrót ciężarówek na drogę między Augustowem, a granicą z Litwą.

Dyczewski pomówił mnie publicznie i o to jest sprawa w sądzie. Tam się to rozstrzygnie. Zresztą nie tylko to. Wszystkie sytuacje tego typu skończą się tym, że każdy kto kłamie będzie kończył w sądzie. Instytucje społeczne, które działają w tym mieście będą miały bardzo dużo satysfakcji, bo wszystkie środki wygrane będą przeznaczane na ich cele.

Te słowa oburzyły Dyczewskiego. Uważa on, że zarówno radni, jak i burmistrz są osobami publicznymi i muszą liczyć się z krytyką swoich działań.

Dobkowski zastrasza ludzi. Burmistrz, razem z radnymi, którzy są jego poplecznikami nie tylko nie słuchają głosu innych radnych i społeczeństwa, ale teraz jeszcze grożą procesami. Nam się to bardzo nie podoba, ponieważ burmistrz jest wykonawcą głosy rady, a nie dyktatorem. A tak to dziś mogę nazwać. 

 Marian Dyczewski zwraca również uwagę, że jako prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Augustowskiej od lat krytykuje kolejne ekipy rządzące miastem. Z taką odpowiedzą radnych spotkał się jednak po raz pierwszy.

| red: kap
ZNAJDŹ NAS
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok