Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Otwarcie sportowej hali pneumatycznej przy suwalskiej Szkole Podstawowej nr 6 opóźni się nawet o rok

Otwarcie sportowej hali pneumatycznej przy suwalskiej Szkole Podstawowej nr 6 opóźni się nawet o rok

autor: Marcin Kapuściński

25.09.2020, 09:42, akt. 09:45

Inwestycja ruszy, jeżeli Ministerstwo Sportu i Turystyki wyda zgodę na lokalizację w bliższej od wymaganej przepisami odległości od bloków.

fotolia.com
fotolia.com

Według planów suwalskiego Ratusza, balonowe zadaszenie szkolnego boiska miało być gotowe 30 listopada. Zastępca prezydenta Suwałk Łukasz Kurzyna przyznaje, że jest to już termin nierealny. Ogłoszony kilka miesięcy temu przetarg został bowiem zaskarżony przez jedną z firm.


- Powtarzamy zamówienie, a nieuchronnie wchodzimy już w przyszłoroczny termin realizacji. Jeżeli nie będzie mrozów, to hala powstałaby jeszcze w tej zimie. Jeżeli nie, to ostatecznym terminem jej odbioru jest połowa maja. Mimo wszystko zafunkcjonowałaby dopiero jesienią przyszłego roku.


Takie są plany urzędników. Wcześniej konieczna jest jednak zgoda resortu sportu. Oceni on, czy hala może być usytuowana pod oknami suwalczan.


- Musimy uzyskać od ministra odstępstwo na usadowienie tej hali. Jeżeli zgody nie będzie, to projekt w tej lokalizacji nie zostanie zrealizowany. Chodzi tu o odległość od budynków mieszkalnych znajdujących się przy ulicy Waryńskiego. Warunki techniczne mówią o minimalnej odległości 20 metrów, a tam jest 15 metrów 70 centymetrów.


Decyzja w tej sprawie ma zapaść w październiku. Kolejnym krokiem jest rozstrzygniecie przetargu i podpisanie umowy z wykonawcą.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Hala przy suwalskiej Szkole Podstawowej nr 6 będzie o wiele droższa niż przewidywano

3.07.2020, 08:06

Po rozstrzygnięciu przetargu okazało się, że do inwestycji z Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego miasto dołoży ponad ćwierć miliona złotych.

ZNAJDŹ NAS

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

REKLAMA
Nissan

"Koniec świata" Andrzej Fiedoruk

Ślepsk Malow Suwałki - Cerrad Enea Czarni Radom, fot. Marcin Mazewski
28.10.2020, 07:27, akt. 29.10.2020, 00:53

Ślepsk Malow Suwałki wygrywa po tie-breaku z Czarnymi Radom
Muzeum Marii Konopnickiej podczas remontu, fot. Iza Kosakowska
27.10.2020, 11:30, akt. 21:00

Jak zmieni się Muzeum Marii Konopnickiej?źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok