Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Augustowscy policjanci zatrzymali... kucyka

Augustowscy policjanci zatrzymali... kucyka

autor: Marta Sołtys

20.10.2020, 08:55, akt. 08:57

Zwierzę uciekło z prywatnej hodowli spod Suwałk. Przemierzyło kilkadziesiąt kilometrów i przez dobę buszowało po okolicy, w tym przy ruchliwej drodze.

Źródło: KPP w Augustowie
Źródło: KPP w Augustowie

W niedzielę (18.10) wpadło w ręce policji. Opowiada o tym oficer prasowy miejscowej komendy Kinga Muczyńska.

- Ze zgłoszenia wynikało, że na granicy powiatów suwalskiego i augustowskiego biega konik. Zwierzę stwarzało zagrożenie nie tylko dla kierowców, ale również dla samego siebie. Na miejsce pojechał policyjny przewodnik psa, który złapał kucyka na smycz swojego czworonożnego partnera.

Dziwnym zbiegiem okoliczności w pobliżu pojawiła się kobieta, która poinformowała policjantów, iż podobny kucyk uciekł dzień wcześniej jej znajomemu z Suwałk. Skontaktowała się z nim i wkrótce właściciel zwierzęcia pojawił się na miejscu. Jak doszło do zuchwałej ucieczki, nie wiadomo. Natomiast suwalczanin został ukarany mandatem w wysokości 200 złotych. Nie zadbał bowiem o to, by do takiej ucieczki nie doszło.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


W Suwałkach doszło do kolejnej próby oszustwa "na policjanta"

20.10.2020, 07:17

Do zdarzenia doszło wczoraj (19.10). Jakiś mężczyzna zadzwonił do mieszkanki miasta i podawał się za funkcjonariusza.Suwalska policja wyjaśnia, czy właściciel leżącego przy ulicy Łąkowej w Sejnach składowiska żwiru złamał prawo

16.10.2020, 08:03

Białostocki oddział Wód Polskich ustalił bowiem, że na jego terenie doszło do zanieczyszczenia rzeki Marychy oraz zniszczenia jej brzegów.

ZNAJDŹ NAS

Podlaskie To Tu
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok