Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Ustępująca dyrektor suwalskiego SOSW nie zgadza się zastrzeżeniami, jakie pod jej adresem kierują władze miasta

Ustępująca dyrektor suwalskiego SOSW nie zgadza się zastrzeżeniami, jakie pod jej adresem kierują władze miasta

autor: Marcin Kapuściński

21.10.2020, 07:50

Natalia Górska uważa, że to Ratusz nadmiernie oszczędza na tej placówce, przez co niepełnosprawne dzieci nie mają pełnej opieki.

fot. Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1 w Suwałkach
fot. Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1 w Suwałkach

Dyrektor suwalskiego SOSW nie zgadza się zastrzeżeniami władz miasta - relacja Marcina Kapuścińskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego ze stanowiska zrezygnowała pod koniec września. Jak wyjaśnia, przez działania miejskich urzędników nie była w stanie dalej prowadzić placówki.

Głównym powodem mojej dymisji było nieprzydzielenie etatów pomocy nauczyciela do pięciu klas w szkole podstawowej specjalnej. To są dzieci, które wykazują bardzo trudne agresywne, a nawet autoagresywne zachowania oraz zaburzenia psychiatryczne. Pomimo tłumaczeń, różnych próśb i pism, organ prowadzący nie wyraził na to zgody. Poczułam wtedy totalną niemoc i złożyłam wypowiedzenie.

Górska po raz pierwszy od czasu rezygnacji publicznie odniosła się też do zastrzeżeń, jakie pod jej adresem skierowała naczelnik wydziału oświaty suwalskiego Ratusza Alicja Jacewicz. Urzędniczka stwierdziła, że w placówce pojawiały się poważne uchybienia w prowadzeniu dokumentacji, a przez błędne zapisy w Systemie Informacji Oświatowej miasto straciło 2,7 mln zł subwencji.

Wszystko jest prowadzone zgodnie z przepisami. Mnie i ośrodek bardzo zabolało, że jesteśmy oskarżani, o to że miasto musiało przez nas zwracać jakieś pieniądze. Z informacji, które posiadamy wynika, iż błąd w SIO został naprawiony i ostatecznie Suwałki dostały takie pieniądze, jakie powinny. Z pisma, jakie otrzymałam od prezydenta Suwałk wynika, że taka kwota nie została nam zabrana.

Dyrektor Górska placówką kierować będzie do końca października. Urząd Miejski w Suwałkach ogłosił już konkurs, który wyłonić ma jej następcę.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Suwalski Ratusz broni decyzji w sprawie nieprzyjmowania dzieci z okolicznych powiatów do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

19.10.2020, 12:39

To rodzice powinni decydować, gdzie będą uczyć się ich niepełnosprawne dzieci - tak brzmi odpowiedź starosty suwalskiego na zachowanie władz Suwałk. Nie zgadzają się one na przyjmowanie nowych dzieci z okolicznych powiatów do miejskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.


Dlaczego dzieci z okolicznych powiatów nie trafiają do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

6.10.2020, 08:37

Suwalskie starostwo alarmuje, że to decyzja władz Suwałk. Podkreśla też, że to poważny problem dla wielu niepełnosprawnych uczniów i ich rodziców.


Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Suwałkach zrezygnowała ze stanowiska

22.09.2020, 06:41

Choć Natalia Górska sama podjęła decyzję, to nadzorujący oświatę urzędnicy nie ukrywają, że mają szereg zastrzeżeń do jej pracy.

ZNAJDŹ NAS

Gwiazdka z książką 2020

Karolina Cicha & Spółka w Polskim Radiu Białystok

"Wyjdź za mnie" Krystyna Mirek

Historia złotego

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


Fot. Archiwum
27.11.2020, 18:58, akt. 29.11.2020, 18:59

Zdarzyło się w tygodniu
W Lipsku odsłonięto mural z pisankarką, fot. Edyta Wołosik
26.11.2020, 09:53, akt. 10:00

Pisankarstwo - sztuka bez cudzysłowu


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok