Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Dyrekcja I LO w Suwałkach wystąpiła do władz miasta o dofinansowanie zakupu komputerów zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli

Dyrekcja I LO w Suwałkach wystąpiła do władz miasta o dofinansowanie zakupu komputerów zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli

autor: Areta Topornicka

23.10.2020, 12:17, akt. 13:00

Sprzęt jest niezbędny do tego, aby nauczanie zdalne było jak najbardziej efektywne.

fot. Iza Kosakowska
fot. Iza Kosakowska

Jak mówiła dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej Dorota Jabłońska nie wszyscy uczniowie mają w domach odpowiedni sprzęt.

Kilkoro uczniów złożyło podania o wsparcie, ponieważ posiadają stary sprzęt i muszą korzystać z komputera np. u kolegi. W ciągu najbliższego tygodnia lub dwóch będziemy musieli podjąć w tej sprawie decyzję. Napisałam do pana prezydenta pismo z prośbą o zakup i dofinansowanie sprzętu komputerowego. Czekam teraz na opowiedz. Zdaję sobie sprawę, że miejska kasa w tym momencie jest pusta, ale liczę na to, iż znajdą się jakieś dodatkowe środki. Mam nadzieję, ze władze miasta wezmą pod uwagę to, że jesteśmy szkołą z najlepszymi wynikami.

Dyrektor Jabłońska dodała, że przy nauczaniu zdalnym nie ma taryfy ulgowej. Zajęcia odbywają się zgodnie z planem lekcji, a brak ucznia przed komputerem jest równoznaczny z nieobecnością w szkole. Nauczyciel może to kontrolować.

Sprawdza obecność na kamerce i sprawdza, czy wszystkie są włączone. Oczywiście ma świadomość, gdy jakiś uczeń "miga się" od zajęć. W takim przypadku nauczyciel może powiadomić rodziców lub wychowawcę. Uczniowie też mają w życiu słabsze momenty i czasem trzeba po prostu ich dyscyplinować.

Na szczęście koronawirus nie sparaliżował pracy szkoły. Jak dotychczas, zaraziła się nim jedna nauczycielka. Dwie inne osoby z grona pedagogicznego przebywają na kwarantannie, podobnie jak kilku uczniów.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Dorota Jabłońska

22.10.2020, 09:56

- W każdej chwili mogę zajrzeć do komputera i sprawdzić, czy lekcje są rzeczywiście prowadzone - mówi Dorota Jabłońska.


I Liceum Ogólnokształcące w Suwałkach będzie kształcić kryptologów przy wsparciu MON i uczelni technicznych

20.08.2020, 20:41

Akademia Górniczo-Hutnicza, Wojskowa Akademia Techniczna i Politechnika Białostocka będą współpracowały z suwalskim I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej przy kształceniu uczniów, którzy w przyszłości zajmą się cyberbezpieczeństwem Polski.

ZNAJDŹ NAS

Gwiazdka z książką 2020

Karolina Cicha & Spółka w Polskim Radiu Białystok

"Wyjdź za mnie" Krystyna Mirek

Historia złotego

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


Fot. Archiwum
27.11.2020, 18:58, akt. 29.11.2020, 18:59

Zdarzyło się w tygodniu
W Lipsku odsłonięto mural z pisankarką, fot. Edyta Wołosik
26.11.2020, 09:53, akt. 10:00

Pisankarstwo - sztuka bez cudzysłowu


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok