Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Janina Osewska - znana poetka z Augustowa została uhonorowana nagrodą okolicznościową przez Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Janina Osewska - znana poetka z Augustowa została uhonorowana nagrodą okolicznościową przez Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

autor: Marta Sołtys

28.10.2020, 11:04, akt. 11:07

O nagrodę wnioskowały Augustowskie Placówki Kultury. Wyróżnienie od wicepremiera Piotra Glińskiego otrzymała za całokształt swojej działalności. W tym roku obchodzi bowiem 20-lecie pracy twórczej.

Janina Osewska
Janina Osewska

Janina Osewska mówi, że czuje się bardzo wyróżniona.

- Jest to wielka radość, że mimo zmieniających się czasów pod względem politycznym i społecznym przez te wszystkie lata moja praca była doceniana. Cokolwiek robiłam, to zawsze ktoś to docenił. Przez te 20 lat wydałam siedem tomików wierszy oraz album autorskich fotografii pod tytułem „Okruchy”.

Janina Osewska na swoim koncie ma również wiele publikacji w pismach literackich w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie czy Argentynie. Jej utwory były tłumaczone na wiele języków.  Jest członkiem różnych stowarzyszeń literackich. Przez wiele lat pełniła także dyrektora Szkoły Podstawowej nr 6 w Augustowie. 

Mimo wielu sukcesów, na laurach nie zamierza spoczywać. 

- W tej chwili moja książka z wierszami jest tłumaczona na język węgierski. W przyszłym roku czterdziesty Światowy Kongres Poezji odbędzie się w Budapeszcie. Zamierzam zawieźć tam swoją polsko-węgierską książkę. Chcę ją jeszcze wydać. Mam w planach również inne działania, ale w tej chwili nie chcę ich zdradzać.

Janina Osewska była wielokrotnie nagradzana w Polsce oraz poza jej granicami. Otrzymała między innymi Medal Komisji Edukacji Narodowej oraz Medal „Pro Patria”.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Augustowska Fundacja Słowo i Obraz świętowała swoje pierwsze urodziny

26.06.2020, 08:50

Pod hasłem: „Rok istnienia – rokiem sukcesów” swoje pierwsze urodziny obchodziła w czwartek (25.06) augustowska Fundacja Słowo i Obraz.


Janina Osewska

22.06.2020, 11:56

- Są poeci, którzy piszą świetne wiersze i mieszkają tutaj - na naszej ziemi - mówi Janina Osewska.

ZNAJDŹ NAS

Tele-Quiz Świerkowa 1 - elektryczna hulajnoga do wygrania!


Emilia Kulbacki, fot. Iza Kosakowska
11.05.2021, 09:49, akt. 09:51

Opowieści różnej treści - Emil Kulbacki
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok