Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Najwcześniej wiosną przyszłego roku pierwsi mieszkańcy Augustowa zostaną podłączeni do sieci gazowej

Najwcześniej wiosną przyszłego roku pierwsi mieszkańcy Augustowa zostaną podłączeni do sieci gazowej

autor: Marta Sołtys

25.11.2020, 06:07

Z powodu pandemii prace budowlane opóźniły się o kilka miesięcy.

Stacja regazyfikacji skroplonego gazu LNG, fot. Renata Reda
Stacja regazyfikacji skroplonego gazu LNG, fot. Renata Reda

Jak mówi dyrektor białostockiego oddziału Polskiej Spółki Gazownictwa Grzegorz Mackiewicz, w ciągu kilku lat całe miasto może zostać zgazyfikowane.

- Finiszujemy z budową stacji regazyfikacji. Postawione są już urządzenia. Nie wiemy tylko, jaka będzie zima i czy będziemy mogli to do końca zmontować i napełnić gazem. W związku z tym, że stacja trochę się opóźniła wyhamowaliśmy również inwestycję związaną z gazociągami, ale na pewno w przyszłym roku większość zaplanowanych nici będzie położona.

Stacja regazyfikacji znajduje w się na terenie Strefy Aktywności Gospodarczej. Bezpośrednio stamtąd gaz popłynie do miasta.

- Od strony strefy gazociąg pójdzie do centrum wzdłuż ulicy Wojska Polskiego. Później skręca on w lewo oraz biegnie aż do British American Tobacco. Będzie to główna nić gazociągu. Od niej w kolejnych latach inwestycyjnych, w zależności od zainteresowania chętnych, będą dobudowywane nitki na poszczególne osiedla.

Jak do tej pory spółka otrzymała 19 wniosków o wydanie warunków przyłączenia do sieci gazowej. 5 z nich złożyły augustowskie firmy.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Trwa gazyfikacja Lipska

23.11.2020, 08:16

Inwestycję Polska Spółka Gazownictwa rozpoczęła od budowy linii rozprowadzających gaz po mieście.


Gazociąg zostanie położony głęboko pod dnem Rospudy

5.11.2020, 09:50

To przedsięwzięcie, jakiego na Suwalszczyźnie jeszcze nie było. Aby nie naruszyć cennych przyrodniczo terenów, firma budująca gazociąg Polska-Litwa przeprowadzi go kilkadziesiąt metrów pod dnem rzeki Rospudy.

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok