Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | W tym przypadku liczy się każda złotówka

W tym przypadku liczy się każda złotówka

autor: Iza Kosakowska

25.11.2020, 11:40, akt. 11:42

Trwa akcja charytatywna na rzecz 15-letniej Oliwii z Filipowa, u której niedawno zdiagnozowano nowotwór wątroby.

Źródło: Gminny Ośrodek Kultury w Filipowie
Źródło: Gminny Ośrodek Kultury w Filipowie

Nastolatka przebywa w Warszawie. Jest już po pierwszej chemii. Czuje się dobrze, ale - jak informuje rodzina - przed nią jeszcze kolejne etapy leczenia.

Żeby wspomóc dziewczynę, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Filipowie zorganizował kiermasz rękodzieła. Jak podkreśla dyrektor placówki - Barbara Orchowska, Oliwia chętnie angażowała się w życie ośrodka, występowała także w przygotowywanych tam spektaklach.

- Oliwia grała u nas przez dwa sezony. Dziecko pogodne, uśmiechnięte, radosne. Kiedy dowiedzieliśmy się, że zachorowała postanowiliśmy z naszymi instruktorami pomóc. Robimy stroiki, wycinamy w drzewie, robimy przedmioty z wikliny, z gliny. Dzieci angażujemy, bo przecież to są koleżanki i koledzy Oliwki. Każdy ma w domu coś, co ośrodek mógłby wykorzystać, a w takim przedświątecznym okresie i tak kupujemy do domu różne ozdoby.

Na sprzedaż wystawiono zrobione przez członków dziecięcego Koła Teatralnego GOKiS i pracowników ośrodka świąteczne stroiki, gliniane naczynia, wyroby z wikliny czy papieru. Zebrane pieniądze trafią na leczenie dziewczynki i wsparcie jej najbliższych.

- Pieniądze są wszystkim potrzebne, a w sytuacji, kiedy rodzice muszą pokonywać prawie 500 kilometrów, żeby być z Oliwką, są im po prostu niezbędne - na podróże czy na noclegi. Chcemy tę akcję też zrobić po to, żeby Oliwka czuła, że chociaż jest w Warszawie, to koleżanki i koledzy z Filipowa pamiętają o niej. Chcemy, żeby ona do nas wróciła, cała, uśmiechnięta, zdrowa. Przed nią jeszcze przecież tyle spektakli.

Przedmioty wystawione na sprzedaż można zobaczyć na stronie facebookowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Filipowie. Kiermasz rękodzieła potrwa co najmniej do połowy grudnia.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Fundacja apeluje o pomoc dla pacjentów suwalskiego szpitala

17.11.2020, 12:57

Potrzebne są m.in. piżamy męskie i żeńskie, woda oraz ręczniki papierowe. Wszystko to trafi do pacjentów z suwalskiego szpitala.


Kombatanci będą mieli darmowe obiady

17.11.2020, 11:10

Przez 25 dni kombatanci z Suwałk, Sejn, Gib i Augustowa będą otrzymywali darmowe obiady.

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok