Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Prezydent Suwałk odwołał darowiznę ponad 7-hektarowej działki dla Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej

Prezydent Suwałk odwołał darowiznę ponad 7-hektarowej działki dla Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej

autor: Iza Kosakowska

27.11.2020, 07:24, akt. 07:27

Oznacza to definitywny koniec ambitnych planów rozbudowy uczelni. Przy ulicy Ogrodowej powstać miały studencki kampus z salami wykładowymi, zadaszoną sceną, kortami tenisowymi i mieszkaniami dla wykładowców.

Akademickie Centrum Dydaktyczno-Sportowe przy ul. Ogrodowej. Źródło: PWSZ w Suwałkach
Akademickie Centrum Dydaktyczno-Sportowe przy ul. Ogrodowej. Źródło: PWSZ w Suwałkach

Poprzedni prezydent miasta - Józef Gajewski przekazał uczelni ten teren w 2006 roku. Władze PWSZ zapewniały, że znajdą pieniądze na inwestycję. Gotowy był nawet jej projekt. Jak wyjaśnia rzecznik uczelni - Dawid Harasim, planów nie udało się zrealizować z kilku powodów.

- Była koncepcja stworzenia w tym miejscu nowych obiektów, kompleksu sportowo – rekreacyjnego dla studentów, ale po prostu zrezygnowaliśmy z tego pomysłu z kilku przyczyn, przede wszystkim finansowych. Bo to wymagało ogromnych nakładów. Poprzednie władze uczelni liczyły na dodatkowe dofinansowanie z innych źródeł, ale to się nigdy nie udało. A koszty stworzenia tam takiego kompleksu zdecydowanie przekraczają nasze możliwości finansowe. 

To miało być około 8 mln złotych. W kolejnych latach zmieniła się zresztą koncepcja rozwoju szkoły.

- Ta koncepcja rozbudowy uczelni w tamtym miejscu była kompletnie niezasadna. Rozbudowujemy uczelnię i pracownie przy ulicy Noniewicza, prowadzimy również prace remontowe, modernizacje w innych obiektach, na przykład przy ulicy Sejneńskiej i Szkolnej. Skupiamy się na tych terenach i inwestycjach, które mają polepszyć i zdecydowanie podnieść jakość kształcenia samych studentów.

A co stanie się z terenem przy ulicy Ogrodowej? Jak zapewnia rzecznik prasowy suwalskiego Ratusza Kamil Sznel, władze miasta mają pomysł, jak tę nieruchomość zagospodarować, ale jest za wcześnie na zdradzanie szczegółów w tej sprawie. 

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


W grudniu Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Suwałkach zamierza złożyć wniosek o zmianę nazwy

20.11.2020, 07:37

Jak informowaliśmy, wymagają tego przepisy dotyczące szkolnictwa wyższego. Słowo "szkoła" ma być zastąpione słowem "uczelnia".


Dawid Harasim

21.04.2020, 11:29

- Platforma edukacyjna, która pozwala na kształcenie na odległość, funkcjonuje w naszej uczelni już od kilku lat - mówi Dawid Harasim.


Suwałki: Koniec kontrowersji wokół budowy boisk

19.06.2014, 12:41

Koniec kontrowersji wokół budowy przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Suwałkach kompleksu zadaszonych boisk.

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok