Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Twarda i śliska murawa uniemożliwiła rozegranie drugoligowego meczu w Suwałkach

Twarda i śliska murawa uniemożliwiła rozegranie drugoligowego meczu w Suwałkach

autor: Marcin Iwanowicz

2.12.2020, 20:31, akt. 20:35

Choć piłkarze przejechali z Polkowic do Suwałk ponad 750 kilometrów, a sędziowie ze Szczecina - 850, nikt nie miał wątpliwości, że na takiej murawie grać się nie da.

Fot. Katarzyna Cichoń
Fot. Katarzyna Cichoń

Jak zauważył trener Górnika - Janusz Niedźwiedź, boisko było twarde jak beton. W dodatku bardzo śliskie. Sędzia podjął więc decyzję o odwołaniu meczu na szczycie piłkarskiej II ligi Wigry - Górnik.

Stadionem, który dysponuje podgrzewaną murawą, zarządza Ośrodek Sportu i Rekreacji. Mówi jego dyrektor Waldemar Borysewicz.

- Podstawowym problemem, który spowodował odwołanie tego meczu, jest oczywiście ujemna temperatura, która doprowadziła do stwardnienia murawy. To nastąpiło z dnia na dzień. A podgrzewanie murawy nie jest w II lidze obowiązkowe. Nie było też takiego zapotrzebowania ze strony klubu. I dlatego nie zostało to włączone.

Mecz przełożono na inny, na razie nieznany termin. Zdaniem dyrektora Borysewicza, mogą być problemy z rozegraniem tego spotkania jeszcze w grudniu.

- Wiem, że rozmowy dotyczące terminu zostały podjęte. Mowa jest jeszcze o tym roku. Biorąc jednak pod uwagę, że ten nasz region jest najzimniejszy, to mało możliwe. A ostatni mecz gramy 12 grudnia. Moim zdaniem, nie powinno się w takim terminie i w takiej części Polski tego typu terminów wyznaczać.

W grudniu Wigry mają jeszcze zagrać dwa razy. Najpierw na wyjeździe z Pogonią Siedlce, a potem u siebie, właśnie 12 grudnia, z Olimpią Grudziądz.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Dzisiaj mecz na szczycie piłkarskiej II ligi

2.12.2020, 09:48

Trzecie w tabeli suwalskie Wigry podejmą lidera - Górnika Polkowice

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok