Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Wilk znaleziony na początku grudnia w gminie Giby nie zginął od kuli

Wilk znaleziony na początku grudnia w gminie Giby nie zginął od kuli

autor: Iza Kosakowska

16.12.2020, 08:15

Takie są ustalenia sekcji zwłok zwierzęcia, przeprowadzonej w Instytucie Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży.

Fotolia.com
Fotolia.com

Jak informowaliśmy, około 5-6-letnią martwą wilczycę znalazł na początku grudnia w miejscowości Półkoty pracownik nadleśnictwa Pomorze. Ze wstępnych oględzin wynikało, że mogło w tym przypadku dojść do postrzelenia. Jednak sekcja zwłok wykazała, że rozległą ranę w klatce piersiowej zadało inne, duże zwierzę. Być może zrobiło to rogiem. 

Jak wynika z opinii dr. hab. Krzysztofa Schmidta z białowieskiego instytutu, śmierć wilczycy nastąpiła gwałtownie. Wykluczony jest w tym przypadku udział ludzi.

Od wyników sekcji zależy decyzja sejneńskiej prokuratury. Do tej pory, jak poinformował Prokurator Rejonowy w Sejnach Rafał Haraburda, śledztwo prowadzone było w kierunku zabicia zwierzęcia znajdującego się pod ścisłą ochroną, za co grozi do dwóch lat więzienia. Teraz postępowanie zostanie najprawdopodobniej umorzone.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Czy ktoś zabił wilka?

7.12.2020, 19:28

Sejneńska policja prowadzi dochodzenie w sprawie śmierci wilka, znalezionego na początku grudnia (2.12) w miejscowości Półkoty w gminie Sejny. Zwierzę miało na ciele ślady po kulach.


Coraz częstsze ataki wilków w naszym regionie

27.07.2020, 06:15

Łupem drapieżników padają zazwyczaj cielęta, owce czy kozy.

ZNAJDŹ NAS
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok