Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Nie ma komu poprowadzić Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Suwałkach

Nie ma komu poprowadzić Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Suwałkach

autor: Marcin Kapuściński

22.02.2021, 07:48

Miejskie władze liczą, że budynkiem zaopiekują się harcerze, od dawna narzekający na brak odpowiedniego lokalu.

Fot. Iza Kosakowska
Fot. Iza Kosakowska

Centrum znajduje się w oficynie kamienicy położonej przy ulicy Kościuszki 71A. Mieści się tam siedziba wielu lokalnych stowarzyszeń. Przez lata jednemu z nich zlecano opiekę nad budynkiem oraz innymi organizacjami.

Prezydent Czesław Renkiewicz informuje, że teraz nie ma chętnych do podjęcia się tego zadania.

Wygląda na to, że mamy olbrzymi budynek i nie jest on w pełni wykorzystywany przez instytucje mające tam siedziby.  A niektóre zajmują powierzchnię nawet 100 metrów kwadratowych. Był ogłoszony konkurs na prowadzenia centrum, jednak żadna organizacja do niego nie przystąpiła.

Prezydent przypomniał, że zgłaszali się do niego suwalscy harcerze z prośbą o przydzielenie im siedziby. Jego zdaniem, mogą oni wprowadzić się do centrum. Wcześniej muszą jednak wystartować w konkursie i podjąć się prowadzenia obiektu.

Trzeba tam czasami komuś poradzić. Wskazać, jak zarejestrować stowarzyszenie i złożyć wniosek do jakiegoś programu. Pomóc w kwestiach finansowych lub księgowych. Wśród harcerzy są osoby, które legitymują się taką wiedzą i doświadczeniem. Można ustalić im dyżury, a jednocześnie pracować i mieć sporo pomieszczeń wolnych na spotkania. Wystarczy się tylko na to zdecydować.

Urzędnicy chcą, aby nowy administrator centrum zajął się jego prowadzeniem od kwietnia do końca roku. Chętna organizacja, oprócz prawa do korzystania z pomieszczeń, otrzyma dodatkowo 75 tys. zł.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Suwałki. Centrum Trójki działa w trybie awaryjnym

8.01.2019, 11:10

Suwalski Ratusz nie znalazł organizacji, która mogłaby w zadowalający sposób poprowadzić lokal, gdzie spotykają się lokalni społecznicy. Okazuje się, że konieczne może być również doposażenie placówki.

ZNAJDŹ NAS

Tele-Quiz Świerkowa 1 - elektryczna hulajnoga do wygrania!
Michał Dyjuk, fot. Michał Komuda
6.05.2021, 10:49, akt. 10:49

Opowieści różnej treści - Michał Dyjuk


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok