Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Sejny otrzymały pół miliona złotych z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Sejny otrzymały pół miliona złotych z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

autor: Marcin Kapuściński

7.04.2021, 08:04, akt. 08:09

Pieniądze trafią na modernizację miejskiego przedszkola, dzięki czemu będzie mogło tam uczęszczać więcej dzieci niż obecnie.

Urząd Miasta Sejny, fot. Anna Przybycień
Urząd Miasta Sejny, fot. Anna Przybycień

W budynku przy ulicy Wojska Polskiego konieczna jest przebudowa poddasza i klatki schodowej. Dlatego burmistrz Arkadiusz Nowalski przyznaje, że liczył na dwa razy większą kwotę. 

- Nie jest tak duża, jak bym chciał, ale i tak bardzo się cieszę z pieniędzy, które do na trafią. Uda się nam za nie przygotować dodatkową powierzchnię w kompleksie szkolnym. Jest to kontynuacja procesów rozpoczętych dużo wcześniej własnym sumptem. Utworzyliśmy bowiem żłobek i zrobiliśmy dodatkowe miejsca dla przedszkolaków w jednym z budynków. Teraz będziemy mogli stworzyć ich jeszcze więcej w jeszcze lepszych warunkach.

Za rządowe dofinansowanie kupione zostaną również szafki, stoliki i krzesła oraz wymienione okna w dachu szkoły.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Suwałki nie otrzymały pieniędzy z nowego rozdania Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, bo złożyły zbyt kosztowne wnioski

6.04.2021, 12:45

Stwierdził w naszym studiu poseł Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Zieliński.


Jarosław Zieliński

2.04.2021, 11:19

- Wnioski, które były składane przez takie miasta, jak Suwałki opiewały na bardzo wysokie kwoty. Gdyby je wszystkie zrealizować, pochłonęłyby całą pulę przeznaczoną na województwo podlaskie - mówi Jarosław Zieliński.


Milionowe inwestycje na Suwalszczyźnie

1.04.2021, 08:21

Ponad 11,6 mln zł trafi do samorządów z powiatów suwalskiego, augustowskiego i sejneńskiego w ramach III edycji Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wczoraj (31.03) premier Mateusz Morawiecki podpisał decyzję o przyznaniu środków dla województwa podlaskiego. W sumie do podziału w woj. podlaskim było 75 mln zł.

ZNAJDŹ NAS
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok