Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Antoś z Sejn ma coraz mniej czasu. Jego stan się pogorszył i trafił niedawno do szpitala w Krakowie

Antoś z Sejn ma coraz mniej czasu. Jego stan się pogorszył i trafił niedawno do szpitala w Krakowie

autor: Iza Kosakowska

14.04.2021, 09:06, akt. 01:08

Roczny chłopczyk czeka na skomplikowaną operację serca w Stanach Zjednoczonych. Jednak żeby to się udało, rodzina musi uzbierać 1,5 mln złotych. Na razie wszystko stoi pod znakiem zapytania, bo zebrano zaledwie część pieniędzy.

fot. www.siepomaga.pl
fot. www.siepomaga.pl

Jak tłumaczy koordynator zbiórki i przyjaciółka rodziny - Monika Korsakowska, dziecko musiało przejść kolejny zabieg.

Antoś Kuczyński miał cewnikowanie serca w Krakowie i jego stan po tym zabiegu troszeczkę się pogorszył. Spadła mu saturacja, trzeba było podłączyć tlen. Sytuacja jest teraz taka, że nie wiemy, ile czasu mamy na tę zbiórkę, ponieważ w każdej chwili lekarze mogą zdecydować o operacji ratującej serce, a to oznacza, że niestety, ale utworzą mu wtedy serce jednokomorowe. W takim przypadku możemy pożegnać się z operacją w Bostonie. To nie rozwiązuje żadnego problemu, Antek dalej będzie dzieckiem chorym. A Boston podjął się tego, żeby wyleczyć wszystkie wady i Antek byłby zupełnie zdrowym dzieckiem.  

Mimo trwającej od kilku miesięcy akcji, rodzinie udało się zebrać niewiele ponad 350 tysięcy złotych. Dlatego organizatorzy liczą na kolejnych darczyńców i lokalne firmy, które będą chciały zaoferować różne przedmioty i usługi na licytacje dla Antosia.  

Zbieramy 1,5 mln złotych, więc potrzeba nam cztery razy tyle. Liczymy na symboliczne nawet wpłaty na Siepomaga Antoś Kuczyński. Zachęcam do tego, żeby zgłaszały się do nas firmy, żeby wystawiały u nas swoje rzeczy na licytacje na facebookowej stronie Serduszko Antosia Kuczyńskiego. Zachęcam, bo chcielibyśmy, żeby także firmy zaczęły się do nas zwracać z chęcią pomocy, aby tych licytacji było jak najwięcej.  

W tym przypadku liczy się każda, nawet najmniejsza kwota. Żeby pomóc Antosiowi, można wziąć udział w licytacjach, lub wpłacać pieniądze bezpośrednio na konto na SiePomaga.pl

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Antoś z Sejn potrzebuje pomocy

31.03.2021, 08:00

Do wylicytowania są m.in. domowe przetwory, zestawy książek, obrazy, stroiki, zabawki, a nawet lalki ręcznie dziane przez żonę sejneńskiego policjanta. Wszystkie uzyskane w ten sposób pieniądze trafiają na konto rocznego Antosia z Sejn, który pilnie potrzebuje skomplikowanej operacji serca.


Roczny Antoś z Sejn pilnie potrzebuje skomplikowanej operacji serca

16.03.2021, 14:13

Chce się jej podjąć zespół lekarzy ze Stanów Zjednoczonych. Na ten cel trzeba jednak uzbierać około miliona złotych.

ZNAJDŹ NAS
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok