Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Skrzyżowanie w gminie Lipsk, na którym w ubiegłym tygodniu doszło do śmiertelnego wypadku, jest wyjątkowo niebezpieczne

Skrzyżowanie w gminie Lipsk, na którym w ubiegłym tygodniu doszło do śmiertelnego wypadku, jest wyjątkowo niebezpieczne

autor: Marta Sołtys

16.04.2021, 11:33, akt. 11:47

Alarmują nasi słuchacze.

fot. PSP Augustów
fot. PSP Augustów

We wsi Dulkowszczyzna krzyżują się dwie drogi: gminna i powiatowa. Burmistrz Lipska Lech Łępicki przyznaje, że problem dotyczy nie tylko tego miejsca, ale całej trasy, prowadzącej z Lipska w kierunku Dulkowszczyzny.

Moim zdaniem ma ona za wąską nawierzchnię. Poprzeczna droga powiatowa jest z pierwszeństwem przejazdu. Ludzie, którzy nie znają terenu być może uważają, że jest odwrotnie. Czasami nie zauważą znaków. Trasa ta ma różne wzniesienia, przez co również widoczność jest ograniczona. Dodatkowo w tym feralnym miejscu stoją budynki gospodarcze oraz często składowane są tam bele z sianem.

Po zeszłotygodniowym wypadku spotkali się przedstawiciele gminy, powiatu augustowskiego i policjanci. Omawiano możliwości poprawy bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu.

Był taki pomysł, żeby ewentualnie zmienić tę organizacje ruchu, czyli odwrócić pierwszeństwo przejazdu. Wspólnie z powiatem spróbujemy specjalnie oznakować to skrzyżowanie. Dzwonił do mnie również pan starosta Szlaszyński z pytaniem, czy byśmy razem z nimi zainstalowali tak zwane zwalniacze. Na pewno znajdziemy jakieś rozwiązanie i poprawimy to. Myślę, że nie będzie tam już więcej takich zdarzeń.

Przypomnijmy, że w ostatnim wypadku w Dulkowszczyźnie zginęły dwie osoby. Burmistrz Łępicki zauważa, że nie była to pierwsza tragedia w tym miejscu.

| red: kap
ZNAJDŹ NAS
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok