Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Ptasie odchody, dziurawy dach wiaty i obdrapane brudne ławki - tak wygląda suwalski dworzec

Ptasie odchody, dziurawy dach wiaty i obdrapane brudne ławki - tak wygląda suwalski dworzec

26.07.2021, 09:38, akt. 12:42

Z tym na co dzień stykają się podróżni, którzy korzystają z przystanków suwalskiego dworca PKS. Właściciel terenu zapowiada remont obiektu, ale ruszy on dopiero w przyszłym roku.

Dworzec PKS w Suwałkach, fot. Iza Kosakowska
Dworzec PKS w Suwałkach, fot. Iza Kosakowska

Suwalczanie wracają uwagę, że miejsce to jest słabą wizytówką miasta i aż prosi się o odświeżenie.


- Jest brudno i wygląda to strasznie. Przydałby się remont. Szok, horror, obraz nędzy i rozpaczy. Odkąd obiekt przejął Białystok, to jest gorzej niż źle. Brudno, teren jest zaniedbany, a wszystko jest niszczone. Nikt tu niczego nie odnawia. Wszędzie są odchody ptaków, które nie są sprzątane.


O problemie poinformowaliśmy zarządzającego nieruchomością prezesa PKS Nova Marcina Doliasza. Przyznał on, iż miejsce to wymaga gruntownej modernizacji.


- Uwzględniamy w naszych wydatkach potrzebę takich prac w Suwałkach. W tym roku na pewno się jednak tego nie podejmiemy. Przyczyną jest ciężki zeszły rok i konieczność poczynienia oszczędności. Dopiero zaczęliśmy odrabiać straty. Teraz przygotowujemy się do zimy i kolejnych trudności pandemicznych. Jednakże, jeżeli nie będziemy mieć poważnych problemów z koronawirusem, to w następnym roku na wiosnę rozpoczynamy prace remontowe.


Prezes Doliasz zapewnił też, że wkrótce teren zostanie uprzątnięty z nieczystości.


Elżbieta Jędrzejewska

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Stworzyli molocha, a teraz się dziwią - felieton Tomasza Kubaszewskiego

31.05.2021, 12:56

Kiedy słyszę o kolejnych problemach firmy PKS Nova, to - nie ukrywam - odczuwam pewną złośliwą satysfakcję. Tyle, że cięgi zbierają nie ci, którzy powinni.


Augustowscy radni opozycyjni domagają się budowy dworca PKS

5.05.2021, 07:45

Uważają, że jest on niezbędny w mieście turystycznym. Przestrzegają przy tym, iż w nieodległej perspektywie autobusy w ogóle nie będą miały gdzie się zatrzymywać.

ZNAJDŹ NAS

źródło: stock.adobe.com
17.09.2021, 10:57, akt. 10:59

Jakich imprez zabrakło latem? - sonda

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok