Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Augustowscy radni opozycyjni zarzucają władzom miasta upolitycznienie miejskich szkół

Augustowscy radni opozycyjni zarzucają władzom miasta upolitycznienie miejskich szkół

autor: Marta Sołtys

13.09.2021, 08:53, akt. 08:55

Chodzi o dodatki funkcyjne przyznawane dyrektorom. Od tego roku szkolnego mają one wzrosnąć o kilkaset złotych.

Źródło: II Liceum Ogólnokształcące w Augustowie
Źródło: II Liceum Ogólnokształcące w Augustowie

Podczas ostatniego posiedzenia komisji społeczno-oświatowej radny Marek Sznejder zauważył, że dodatki zostały zwiększone dopiero, gdy miejskimi placówkami zaczęły zarządzać osoby zatrudnione przez obecnych włodarzy.


- Właściwie powinienem się cieszyć z tej uchwały i z tego, że dodatki dla nauczycieli wzrastają. Jednak kiedy ja o to walczyłem, państwo dodatki obniżaliście. Myślę, że argumentem, by obecnie wprowadzić podwyżki jest pozbyliście się tych dyrektorów, których chcieliście zwolnić. Innej motywacji nie widzę.


Zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz nie zgadza się z zarzutami opozycji.


- Nikt żadnych dyrektorów się nie pozbywał, ponieważ dla części z nich kończyły się już kadencje. W związku z tym odbyły się konkursy. Ja postrzegam te osoby jako odpowiednie na odpowiednim miejscu. Pracują przecież na rzecz jednostek, którymi zarządzają. A nasi pracownicy muszą być właściwie nagradzani. Ruch w sferze wynagrodzeń jest zauważalny teraz wszędzie i idzie on tylko w jedną stronę.


Jak informowaliśmy, za wyjątkiem jednej placówki, wszystkie augustowskie szkoły podstawowe i przedszkola weszły w skład zespołów szkolno-przedszkolnych. Kierują nimi nowi dyrektorzy. Dodatki funkcyjne zostały podniesione nie tylko nim, ale też wicedyrektorom, opiekunom stażu czy wychowawcom klas.

| red: mik
ZNAJDŹ NAS
fot. Jakub Mikołajczuk
13.09.2021, 09:06, akt. 09:10

Ciemno na gminnej plaży nad jeziorem Bolesty


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok