Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Radni PiS z powiatu sejneńskiego oczekują wyciągnięcia konsekwencji wobec dyrektora tamtejszego szpitala

Radni PiS z powiatu sejneńskiego oczekują wyciągnięcia konsekwencji wobec dyrektora tamtejszego szpitala

autor: Marcin Kapuściński

13.09.2021, 08:59, akt. 09:01

Radni krytykują go za to, że w sierpniu, mimo obowiązującego w placówce zakazu odwiedzin, zezwolił na pobyt w niej byłego premiera Donalda Tuska.

fot. Marcin Kapuściński
fot. Marcin Kapuściński

Czy kontrowersyjna wizyta Donalda Tuska w sejneńskim szpitalu doprowadzi do rozpadu koalicji rządzącej powiatem sejneńskim? - relacja Marcina...

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Dyrektora Waldemara Kwaterskiego na piątkowej sesji rady powiatu bronił jej przewodniczący Ryszard Grzybowski. Wcześniej we wpisie w mediach społecznościowych zasugerował, że krytyka szefa placówki ma wyłącznie podłoże polityczne.


- Hejtu i wypowiedzi była masa. W końcu mnie poniosło i chciałem to zakończyć. Sami nie doceniamy tego co mamy. Cały szereg powiatów ma kłopoty ze służbą zdrowia i muszą dokładać z budżetu. U nas funkcjonuje to normalnie i nie musimy zastanawiać się, skąd weźmiemy pieniądze.


Postawa przewodniczącego oburzyła Annę Siebert z Prawa i Sprawiedliwości. Jak twierdziła, to przez Ryszarda Grzybowskiego podczas sesji dyskutowano nie o wizycie Donalda Tuska w szpitalu, lecz o radnych, którzy wypowiadali się krytyczne na ten temat.


- Atakuję problem, a nie dyrektora. Nie zgodzę się na wykorzystywanie stanowisk do celów politycznych. Czy grozi nam rozłam? Tak, jeśli ta sprawa nabierze rozpędu, w kierunku przedstawionym na sesji. Przerwano nam bowiem dyskusję, bez możliwości odniesienia się do wypowiedzi szefa szpitala. Zaufanie zostało bardzo nadwyrężone. Nasza praca, aby nareszcie się coś w tym powiecie zadziało, jest widać niedoceniana.


Radni PiS zapowiadają, że do sprawy wrócą również na kolejnym posiedzeniu. Liczą, iż tym razem przewodniczący pozwoli, aby dyskusja dotyczyła nie ich, a wizyty Donalda Tuska w szpitalu.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Lucyna Fidrych

27.08.2021, 10:54

- Sądzę, że sprawa pobytu Donalda Tuska w sejneńskim szpitalu będzie miała swój ciąg dalszy - mówi Lucyna Fidrych.


Dlaczego lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk miał prawo zwiedzać sejneński szpital, mimo że obowiązuje tam zakaz odwiedzin?

20.08.2021, 09:38

Pytają o to rodziny pacjentów, którym przez pandemię koronawirusa zabroniono wstępu do placówki. Nawet wtedy, gdy ich krewni byli bliscy śmierci.


Lider PO Donald Tusk odwiedził Sejny

18.08.2021, 17:08

O przywrócenie intensywnej współpracy między samorządami pogranicza zaapelował w środę (18.08) w Sejnach lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.


Waldemar Kwaterski

4.08.2021, 13:16

- Bardzo byłbym ostrożny w przypadku przymusowych szczepień, choć ze względu na styczność z ludźmi w niektórych zawodach być może tak powinno się stać- mówi Waldemar Kwaterski

ZNAJDŹ NAS
fot. Jakub Mikołajczuk
13.09.2021, 09:06, akt. 09:10

Ciemno na gminnej plaży nad jeziorem Bolesty


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok