Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Augustowscy opozycyjni radni zarzucają oponentom w radzie łamanie zasad wolności słowa i próby ograniczania mediów

Augustowscy opozycyjni radni zarzucają oponentom w radzie łamanie zasad wolności słowa i próby ograniczania mediów

autor: Marta Sołtys

13.10.2021, 08:08, akt. 11:03

Chodzi o proces, jaki sześciu z nich wytoczyło lokalnemu tygodnikowi. Miał on naruszyć dobra osobiste radnych, zarzucając im hamowanie rozwoju miasta. Sprawa trafiła do sądu, a ten kilka dni temu pozew oddalił.

fot. Marta Sołtys
fot. Marta Sołtys

Radny Leszek Cieślik twierdzi, że działania rządzących Augustowem mają zniechęcić mieszkańców do publicznej krytyki.


- Wystarczy, że ktoś z obywateli wypowie się krytycznie o jakieś decyzji radnych, to podadzą go do sądu. Jest to z jednej strony sprawa kuriozalna i ośmieszająca radę, zwłaszcza tych radnych, a z drugiej strony poważna. To wydarzenie nie z tej epoki.


Z kolei Marcin Kleczkowski zwraca uwagę na to, że radni jako osoby publiczne muszą liczyć się z tym, iż ich działania nie będą podobały się każdemu.


- Jest to przejaw nierozumienia zasad, które występują w państwach demokratycznych. To była próba zamknięcia ust mediom. Ukazało to totalne awanturnictwo tych sześciu radnych. Po raz kolejny przegrywają oni wytaczany mieszkańcom proces. To chyba pokazuje ich słabość. Jedynym sposobem reagowania przez nich na otoczenie i krytykę jest takie właśnie awanturnictwo, pieniactwo i nękanie ludzi procesami.


Dodajmy, że Tomasz Dobkowski - jeden z sześciu radnych, którzy przegrali proces z tygodnikiem, pozwał też społecznika Mariana Dyczewskiego o naruszenie dóbr osobistych. Ale i to powództwo sąd oddalił.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Społecznik Marian Dyczewski nie musi przepraszać augustowskiego radnego Tomasza Dobkowskiego

22.06.2021, 22:26

Znany augustowski społecznik Marian Dyczewski nie musi przepraszać augustowskiego radnego Tomasza Dobkowskiego. Tak zdecydował suwalski sąd okręgowy.

ZNAJDŹ NAS

fot. Marcin Kapuściński
21.10.2021, 16:13, akt. 16:22

V Forum Biznesowe Pogranicza w SuwałkachFot. Fotolia
21.10.2021, 08:27, akt. 08:30

Co dalej z budynkiem po suwalskim Tesco?fot. Marta Sołtys
19.10.2021, 09:03, akt. 09:06

Augustowski basen wymaga gruntownego remontuźródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok