Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Zebrano ponad 700 wniosków za drogą ekspresową przez Augustów do Białegostoku

Zebrano ponad 700 wniosków za drogą ekspresową przez Augustów do Białegostoku

autor: Marcin Kapuściński

7.12.2021, 09:16, akt. 09:27

Niemal co trzeci z ponad 2 tysięcy wniosków złożonych w konsultacjach Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych dotyczy powstania trasy ekspresowej Białystok-Augustów-Raczki.

fot. Katarzyna Cichoń
fot. Katarzyna Cichoń

Taki wariant poparło tam 645 osób prywatnych oraz 61 instytucji z całego województwa podlaskiego. Inicjatorem akcji poparcia budowy tej drogi był poseł Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Zieliński.


- Mieszkańcy naszego województwa i funkcjonujące tu instytucje uznali, że trzeba dać wyraz takiemu oczekiwaniu. Liczba 706 wniosków jest imponująca. Złożono je w jednych konsultacjach za uzupełnieniem sieci dróg o ekspresówkę z Białegostoku do Augustowa i Raczek. Teraz już nikt nie będzie mógł powiedzieć, iż za jakimś innym rozwiązaniem opowiedziało się więcej osób.


Według obecnych planów Ministerstwa Infrastruktury, trasa ta ma być budowana w wariancie 2+1, a droga ekspresowa powstanie, ale między Ełkiem i Knyszynem. Zdaniem posła Zielińskiego, stanowisko to powoli ulega zmianie.


- Na początku odpowiedzi resortu były takie, że S16 pobiegnie po śladzie drogi krajowej nr 65 i koniec. Nikt nawet nie brał pod uwagę możliwości, żeby „ósemka” stała się trasą ekspresową. Dzisiaj już takich odpowiedzi nie ma i ton jest już inny. Mówi się o wariantowości i o tym, że sprawa nie jest rozstrzygnięta. Liczba złożonych wniosków jest tak duża, że tego nie można pominąć. Bo to znaczący głos obywateli i instytucji.


Ostateczna decyzja w tej sprawie ma zapaść w przyszłym roku. Resort infrastruktury prowadzi jeszcze analizy, który z wariantów jest najbardziej opłacalny oraz najmniej szkodzi środowisku.

| red: mik, kap

ZOBACZ TEŻ:


Suwalscy samorządowcy po raz kolejny apelują o budowę drogi ekspresowej do Białegostoku

3.09.2021, 13:03

Suwalscy radni i władze miasta zaapelowali dziś (02.09) o wpisanie trasy Białystok - Augustów - Raczki do rządowego „Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030”. Liczą, że dzięki temu na tym odcinku „ósemki” powstanie dwupasmowa droga ekspresowa.


Samorządowcy z powiatu suwalskiego są za ekspresówką na trasie Białystok - Augustów - Raczki

26.08.2021, 19:00

Samorządowcy z powiatu suwalskiego zaapelowali do premiera o wpisanie trasy Białystok - Augustów - Raczki do rządowego "Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030". Liczą, że dzięki temu na tym odcinku "ósemki" powstanie dwupasmowa droga ekspresowa.


Zaczęły się konsultacje dotyczące m.in. modernizacji drogi z Raczek do Białegostoku

17.08.2021, 07:57

Ma być to szansa na zmianę planów budowy sieci dróg.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI
źródło - teatr-akcje.pl
9.04.2024, 05:42, akt. 14.04.2024, 13:13

Do Suwałk powrócą Teatr-Akcje
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok