Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Czy Augustowskie Placówki Kultury powinny organizować wspólne imprezy z organizacjami politycznymi?

Czy Augustowskie Placówki Kultury powinny organizować wspólne imprezy z organizacjami politycznymi?

autor: Marta Sołtys

13.09.2022, 07:21, akt. 07:25

Takie pytanie pojawiło się po weekendowej akcji na rzecz świetlicy środowiskowej. Odbyła się ona na placu przed Miejskim Domem Kultury. Współorganizatorem było stowarzyszenie Polska 2050 związane z Szymonem Hołownią.

źródło: Polska 2050 Podlaskie
źródło: Polska 2050 Podlaskie

Dyrektor Augustowskich Placówek Kultury Anna Jastrzębska zapewnia, że wydarzenie nie miało charakteru politycznego.

- Podczas całego spotkania informacje, jakie trafiały do uczestników dotyczyły zbiórki pieniędzy oraz celu, na który zostaną przekazane, a także tego, kto aktualnie występuje na scenie. Nie było tam żadnych ulotek, plakatów ani tekstów, które mogłyby sugerować, że są polityczne. Na tę imprezę Augustowskie Placówki Kultury jedynie użyczyły terenu. Nie wydaliśmy na to ani złotówki z publicznych pieniędzy. 

Jednak radny Marcin Kleczkowski uważa, że tego typu sytuacja nie powinna mieć miejsca. 

- Kultura jest ponad polityką. To jest rzecz oczywista. Niestety w Augustowie jest inaczej. Nie jest to pierwsze zdarzenie, podczas którego określona partia lub stowarzyszenie Szymona Hołowni uczestniczy w przedsięwzięcia, podczas którego wykorzystywane jest miejskie mienie. Nie można zgodzić się z zaangażowaniem naszego wspólnego majątku lub urzędników w działania czysto partyjne. Należy mieć o to pretensję do burmistrza oraz podległych mu pracowników.

Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku głośno było o wynajęciu przez augustowski dom kultury pomieszczenia budzącej wiele kontrowersji Grupie Granica. 

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Przekroczone granice - felieton Tomasza Kubaszewskiego

4.04.2022, 16:43

Na spotkaniu antyrządowej, grającej w gruncie rzeczy w tej samej drużynie, co Łukaszenka i Putin Grupy Granica augustowski policjant pojawił się w listopadzie ubiegłego roku w maseczce partii Szymona Hołowni. Potem wygłosił jeszcze parę kwestii o tym, jak funkcjonariusze służący na granicy polsko-białoruskiej odmawiają wykonywania rozkazów i jak topią swoje smutki w alkoholu.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
Źródło fot. Wigry Suwałki
14.06.2024, 09:22, akt. 11:59

Czy Wigry awansują do III Ligi?źródło: pexels.com
12.06.2024, 15:34, akt. 13.06.2024, 06:52

Nabrany na kryptowaluty stracił 160 tysięcy złotychźródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok