Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Wyniki Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego 2023 - wybrano m.in. budowę tężni solankowej

Wyniki Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego 2023 - wybrano m.in. budowę tężni solankowej

autor: Anna Auron-Wasilewska

28.11.2022, 15:28, akt. 17:24

W poniedziałek (28.11) rzecznik prasowy Ratusza Kamil Sznel zaprezentował wyniki Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego 2023.

fot. Anna Auron Wasilewska
fot. Anna Auron Wasilewska

Z 36 propozycji zrealizowanych zostanie 13. Wybrali je mieszkańcy miasta. Głosowało 8831 osób.  


- Po zliczeniu głosów wiemy, że uda nam się zrealizować 7 z 11 projektów mikro. Jeżeli chodzi o grupę projektów małych to 4 z 15. Natomiast wśród projektów dużych wykonamy 2 z 10 propozycji - mówił rzecznik prasowy Ratusza Kamil Sznel.


Spośród projektów mikro suwalczanie wybrali m.in. działania wspierające osoby chore na raka i program opieki nad bezdomnymi kotami.

W ramach małych inwestycji, na części ulicy Dąbrówka pojawi się nawierzchnia bitumiczna, a mieszkańcy osiedli Hańcza i Północ doczekają się m.in. budowy placu zabaw, nowych drzew, ławek i koszy na śmieci.

Natomiast wśród dużych projektów zdecydowanym zwycięzcą okazała się tężnia solankowa. Jak dodaje Kamil Sznel, będzie to bardzo droga inwestycja.


- Tężnia solankowa ma być zlokalizowana na suwalskich bulwarach. Na pewno jest to kosztowny projekt. Zasada działania tężni solankowej opiera się na wykorzystaniu pomp wodnych, uzupełnianiu czynników, które trzeba do niej dodawać, więc wygeneruje to jakieś koszty w przyszłości. Będzie to zajęcie dla jednej z samorządowych jednostek, która tym się zaopiekuje. Niemniej jednak, to projekt ciekawy, bo jeszcze czegoś takiego w Suwałkach nie mamy - podkreślał.


Sama budowa tężni ma kosztować 900 tysięcy złotych.  

| red: mark
ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP DYPTYK

REKLAMA
OiFP GEORGIA BALLET
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok