Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Sprzęt komputerowy o wartości blisko 900 tys. zł trafił do Augustowa - to m.in. rzutniki i oprogramowanie

Sprzęt komputerowy o wartości blisko 900 tys. zł trafił do Augustowa - to m.in. rzutniki i oprogramowanie

autor: Marta Sołtys

28.11.2022, 15:28, akt. 18:22

Sprzęt komputerowy warty prawie 900 tysięcy złotych trafił do Augustowa - m.in. nowe komputery, rzutniki czy oprogramowanie otrzymały miejskie szkoły podstawowe oraz Ratusz. Sprzęt został zakupiony w ramach programu „Cyfrowa Gmina”.

fot. Marta Sołtys
fot. Marta Sołtys

Sprzęt komputerowy o wartości blisko 900 tys. zł trafił do Augustowa - to m.in. rzutniki i oprogramowanie - relacja Marty Sołtys

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Jak mówił podczas poniedziałkowej (28.11) konferencji prasowej sekretarz stanu w kancelarii premiera Adam Andruszkiewicz, jest to inwestycja w przyszłość uczniów.


- Chcemy bardzo mocno zachęcać uczniów, również z Augustowa, by rozwijali się w zakresie informatyki i by zaczynali swoją ścieżkę jak najszybciej. Oczywiście, by rozwijać takie umiejętności niezbędny jest porządny sprzęt. Dlatego też, gdy przekazaliśmy środki dla miasta Augustowa, pan burmistrz podjął decyzję, że ich gro zostanie przeznaczone na nowoczesną aparaturę, która trafi do pracowni informatycznych w szkołach - mówił.

 

O zakupionym sprzęcie opowiedział burmistrz Mirosław Karolczuk.


- Jest to co najmniej 57 laptopów i 37 zestawów komputerowych, bardzo dużo oprogramowania, skanery, projektory i tablice multimedialne do pomocy w trakcie edukacji w szkołach. Nasz Urząd Miasta inwestuje w bezpieczeństwo, więc kupiliśmy sprzęt, który pozwoli nam robić kopie bezpieczeństwa i bardzo wydajny serwer. Wszystko dlatego, że mamy czasy, które wymagają wysokiego poziomu w administracji samorządowej - dodał.

 

Z otrzymanego sprzętu cieszy się dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Augustowie Henryka Rzepecka.


- Dostaniemy laptopy do pracowni komputerowej. Sprzęt, który tam mamy jest już sprzed 10 albo nawet 15 lat. Stary system nie współgra z tym, co w tej chwili się dzieje. Bardzo się cieszymy, że otrzymamy nowe komputery. Będą nam potrzebne nie tylko podczas lekcji informatyki. Będziemy z nich korzystać też na innych lekcjach - podkreślił.

 

Każda z czterech augustowskich szkół podstawowych otrzymała zestaw o wartości ok. 70 tysięcy złotych. 

Do Urzędu Miasta trafił sprzęt za ponad 600 tysięcy złotych.

| red: mark

ZOBACZ TEŻ:


Niemal 2 mln zł trafią do łomżyńskiego samorządu na cyfryzację szkół

14.11.2022, 18:22

Prawie 1,9 mln zł dotacji dostał miejski samorząd Łomży w ramach projektu "Cyfrowa Gmina".


2 mln zł na cyfryzację trafiło do Urzędu Miejskiego w Białymstoku

27.05.2022, 17:12

2 miliony złotych trafiło do Urzędu Miejskiego w Białymstoku na informatyzację miasta i podległych mu instytucji. To pieniądze z rządowego programu "Cyfrowa Gmina".

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP DYPTYK

REKLAMA
OiFP GEORGIA BALLET
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok