Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Przynajmniej sławojkę mogli postawić - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Przynajmniej sławojkę mogli postawić - felieton Tomasza Kubaszewskiego

autor: Tomasz Kubaszewski

5.12.2022, 12:10, akt. 18:06

W ramach troski o pasażerów PKS Nova zrezygnowała w 70-tysięcznych Suwałkach z wynajmowania przestronnej sali z kasami biletowymi, poczekalnią i toaletami, przenosząc się do kanciapy, w której dwie osoby z walizkami z trudem się wymijają.

fot. Anna Auron-Wasilewska
fot. Anna Auron-Wasilewska

Przynajmniej sławojkę mogli postawić - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Nikt nie zadbał nawet o to, gdzie taki pasażer ma się, za przeproszeniem, wysikać. Choć jakąś drewnianą sławojkę, taką z serduszkiem na drzwiach, wypadałoby w pobliżu postawić. To byłby sygnał, że z sercem do pasażera... .

Ale z drugiej strony, po co ten trud? Nie lepiej na tej kanciapie powiesić kartę typu "Nieczynne. Informujemy jednocześnie, że najbliższy czynny dworzec, wraz z toaletą, znajduje się w Białymstoku". 

To, że przynajmniej z suwalskiej perspektywy z PKS Nova jest coraz gorzej, widzi już chyba każde dziecko. Dostrzegają to władze miasta, dostrzegają związkowcy z tej firmy. Niedawno radni spierali się, czyja to wina. Platforma twierdziła, że PiS-u, bo to ono rządzi obecnie w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku, któremu Nova podlega. A PiS, że koalicji PSL-PO. Gdyż to ona w 2016 roku przeforsowała decyzję o połączeniu PKS-ów działających w woj. podlaskim w jedną spółkę. A to był w przypadku Suwałk początek nieszczęść.   

Żeby wszystko jeszcze bardziej zagmatwać, należy dodać, że jednym z głównym pomysłodawców takiego rozwiązania był marszałek województwa w latach 2014-2015 Mieczysław Baszko. Wtedy reprezentował PSL, a dzisiaj jest posłem należącym do klubu PiS. 

Ciekawe, że poseł wciąż uważa tę decyzję za słuszną. Rzeczywiście Suwałkom nic lepszego nie mogło się przydarzyć, jak likwidacja dalekobieżnych połączeń, redukcja zatrudnienia w miejscowym oddziale PKS, zmniejszenie liczby autobusów, kanciapa zamiast dworca. Samo dobro po prostu. 

Jakiś czas temu mówiłem, że prędzej czy później w Novej ostatni zgasi światło. Dzisiaj energia taka droga, nie ma na co czekać.  

| red: mik
ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
Źródło fot. Policja
18.04.2024, 12:05, akt. 12:06

Zaginęła 15 – letnia mieszkanka Augustowa
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok