Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Do końca kadencji na posiedzeniach rady gminy w Bakałarzewie pozostanie jedno wolne miejsce

Do końca kadencji na posiedzeniach rady gminy w Bakałarzewie pozostanie jedno wolne miejsce

autor: Marcin Kapuściński

7.02.2023, 13:05, akt. 13:07

W drugich już wyborach uzupełniających nie zgłosił się nikt, kto chciałby zająć mandat zwolniony na początku ubiegłego roku.

fot. Monika Kalicka
fot. Monika Kalicka

Okręg obejmuje wsie Nowa Kamionka, Stara Kamionka, Wólka i Wólka-Folwark. Wybory miały odbyć się 26 marca, ale - jak informuje dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Suwałkach Alicja Rynkiewicz-Dąbek - w wyznaczonym terminie nie wpłynęło ani jedno zawiadomienie o utworzeniu komitetu mogącego zgłosić kandydata. 

Taka sytuacja nie dziwi wójta Bakałarzewa Tomasza Naruszewicza. Wylicza on, że kadencja rady kończy się za kilkanaście miesięcy.

- Jest już za blisko kolejnej kampanii i chyba nikomu nie chce się zakładać komitetu. Dużo jest z tym pracy. Wszyscy zapewne czekają właściwych wyborów samorządowych. W sesjach uczestniczą też sołtysi z tych wsi i to oni teraz w pewnym sensie pełnią funkcję radnego. Zgłaszają nam różne potrzeby i tak to na razie działa.

Podobna sytuacja miała miejsce w ubiegłym roku w gminie Sztabin. Tam również, mimo dwóch prób, nie udało się znaleźć radnego i samorząd będzie obradował w okrojonym składzie.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Wiesław Jeruć ma być nowym augustowskim radnym Koalicji Obywatelskiej

27.01.2023, 11:02

Zastąpi Izabelę Piasecką, którą mandatu w listopadzie pozbawił Naczelny Sąd Administracyjny. Otrzymał już oficjalne zawiadomienie od komisarza wyborczego.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
NIETEATR Zrobie co zechce

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNIźródło - teatr-akcje.pl
9.04.2024, 05:42, akt. 05:56

Do Suwałk powrócą Teatr-Akcje

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok