Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Sukces młodych inżynierów z Augustowa

Sukces młodych inżynierów z Augustowa

autor: Marta Sołtys

19.04.2023, 10:55, akt. 10:59

Bracia Bartłomiej i Miłosz Milewscy - uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie zajęli III miejsce na ogólnopolskim konkursie „El-Robo-Mech”, organizowanym przez Politechnikę Białostocką. Zagwarantowali sobie tym samym indeksy na tę uczelnię.

Bartłomiej i Miłosz Milewscy, fot. II Liceum Ogólnokształcące w Augustowie
Bartłomiej i Miłosz Milewscy, fot. II Liceum Ogólnokształcące w Augustowie

Zaprezentowali modularną klawiaturę o nazwie SILVA ERGO. Bartłomiej Milewski mówi, że ten projekt bardzo spodobał się komisji.

- Każdy miał 10 minut na przedstawienie przed komisją swojej pracy konkursowej. Podeszliśmy do tego ze spokojem. Przyniosłem swój laptop i pokazałem autokorektę. Musieliśmy wskazać wszystkie rzeczy, które zrobiliśmy, by udowodnić, że nie kupiliśmy żadnej części, ani nikt za nas ich nie wykonał. Pokazaliśmy, że sami to zaprojektowaliśmy, zbudowaliśmy, wydrukowaliśmy oraz nawet nasmarowaliśmy przełączniki. Sędziowie chcieli mieć pewność, czy jest to tylko nasze dzieło.

Miłosz Milewski dodaje, że obaj mają już wybrane kierunki studiów.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi z tego powodu. Chcemy teraz studiować na Politechnice Białostockiej. Ja wybieram się na wydział mechaniczny, na kierunek mechatronika, a Bartek na wydział elektrotechniczny. Zamierzamy dołączyć do klubu Formuła Student, tam pracować i dalej się rozwijać. Na tym głównie się skupimy. W przyszłości planujemy dołączyć do jakiegoś zespołu motorsportowego.

Do finału konkursu weszło łącznie 16 drużyn. Zwyciężył projekt automatycznie sterowanego auta, który wykonali licealiści z Warszawy.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Co uczniowie myślą o zakazie palenia?

17.04.2023, 07:44

Ta uchwała suwalskich radnych budzi spore kontrowersje. Od 1 maja zacznie obowiązywać strefa wolna od dymu nikotynowego i papierosów elektrycznych. Obejmie ona fragment ulicy Sejneńskiej - od skrzyżowania z ulicą Utrata i wzdłuż Zespołu Szkół Technicznych oraz ulicę Szkolną.


Czego chcą młodzi augustowianie?

11.04.2023, 12:23

Zawieszenie w każdej szkole skrzyneczek na środki higieniczne oraz szafek na rzeczy uczniów, a także nowe miejsca do sportu i rekreacji w mieście. Takie najważniejsze potrzeby młodzi augustowianie wskazali w ankiecie przeprowadzonej we wszystkich placówkach oświatowych.Uczniowie suwalskich szkół otrzymają paszporty

4.04.2023, 08:07

Jednak nie chodzi o wyjazd za granicę, tylko o coś znacznie bliższego, czyli uczestnictwo w różnego rodzaju uroczystościach na terenie miasta.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


Źródło fot. Policja
18.04.2024, 12:05, akt. 12:06

Zaginęła 15 – letnia mieszkanka Augustowa


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok