Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Chcą wpisać Suwałki na listę miast tracących znaczenie. Będzie sesja nadzwyczajna

Chcą wpisać Suwałki na listę miast tracących znaczenie. Będzie sesja nadzwyczajna

autor: Marcin Kapuściński

5.06.2023, 10:40, akt. 10:52

Radni będą się dopominać o wpisanie Suwałk na listę miast tracących funkcje społeczno-gospodarcze. Dzięki temu przedsiębiorcy mogliby liczyć na dodatkowe ulgi w podatkach i korzystniejsze warunki do inwestowania.

fot. Marcin Kapuściński
fot. Marcin Kapuściński

Poprzednie tego typu starania zakończyły się niepowodzeniem. Prezydent Czesław Renkiewicz podkreśla jednak, że od tego czasu wiele się zmieniło.

Mamy trochę inną rzeczywistość. Na Ukrainie wybuchła wojna, pojawił się kryzys energetyczny, a dodatkowo niekorzystnie wypadliśmy w spisie powszechnym. Trzeba poświęcić temu tematowi więcej czasu. Zaprosić do nas polityków, przedsiębiorców i przedstawicieli Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Musimy pokazać w jakiej sytuacji znajdują się Suwałki i obszar tzw. przesmyku suwalskiego. Co już straciliśmy i co stracimy w przyszłości przez fakt, że nie jesteśmy na takiej liście.

Radny Prawa i Sprawiedliwości Jacek Juszkiewcz liczy, że dyskusja dotyczyć będzie problemów całego miasta, a nie tylko np. Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Przedsiębiorcy chcą prowadzić działalność nie tylko w samej strefie, ale też poza nią. Ich aktywność gospodarcza nie dotyczy tylko tego miejsca. Jest też wiele innych obszarów, chociażby turystyka, którą powinno się rozpatrywać w szerszym kontekście całego regionu. Bo jeżeli mówimy o przesmyku suwalskim, to ta branża też odczuwa szczególne trudności.

Stanowisko w tej sprawie radni przyjmą podczas sesji nadzwyczajnej, która zostanie zwołana w połowie czerwca.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Czy władze Suwałk zdecydują się na sprzedaż akcji Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej?

31.05.2023, 10:16

Pomysł sprzedaży akcji SSSE pojawił się podczas posiedzenia komisji finansowo-budżetowej, gdzie radni wyrazili zgodę na zbycie miejskich udziałów w Agencji Rozwoju Regionalnego ARES.


Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna odpiera zarzuty polityków PO. Wskazuje też konkretny problem

26.04.2023, 07:57

SSSE jest w dobrej sytuacji finansowej, a problemy biorą się stąd, że władze Suwałk nie udostępniają nowych gruntów inwestycyjnych. Tymi argumentami podczas wczorajszej (25.04) konferencji prasowej prezes Leszek Dec odpierał słowa krytyki, jakie w ubiegłym tygodniu pod jego adresem skierowali goszczący w mieście politycy Platformy Obywatelskiej.


Wsparcie w ramach Polskiej Strefy Inwestycji dla dwóch powiatów w regionie

24.10.2022, 17:11

Przedsiębiorcy z powiatów augustowskiego i sejneńskiego mogą liczyć na wysokie wsparcie w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. W poniedziałek (24.10) na konferencji w Augustowie mówili o tym przedstawiciele Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadwayźródło: stock.adobe.com
21.09.2023, 07:23, akt. 07:27

Kiedy laptopy trafią do czwartoklasistów?źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok