Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Wystawy, koncerty i spektakl operetkowy. Suwalski Ośrodek Kultury przygotowuje się do obchodów swojego 10-lecia

Wystawy, koncerty i spektakl operetkowy. Suwalski Ośrodek Kultury przygotowuje się do obchodów swojego 10-lecia

autor: Iza Kosakowska

31.08.2023, 16:21, akt. 16:29

Zaplanowano wystawy, spektakl operetkowy, dzień otwarty w pracowniach artystycznych i dwa koncerty. W ten sposób Suwalski Ośrodek Kultury przygotowuje się do obchodów swojego 10-lecia.

fot. Iza Kosakowska
fot. Iza Kosakowska

Za dwa tygodnie suwalczanie będą mieli okazję poznać lepiej samą instytucję i jej historię. Obchody rozpoczną się w piątek, 15 września - zapowiedział (31.08) podczas konferencji dyrektor placówki Ignacy Ołów.  


Będą zdjęcia obrazujące działalność Suwalskiego Ośrodka Kultury w ciągu tych 10 lat. Oczywiście tylko wybrane, bo nie sposób wszystko pokazać. O godzinie 19:30 spektakl "W Krainie Czardasza", wersja pełnowymiarowa - koncertowa. W sobotę mamy dzień otwarty, a w niedzielę 17 września wychodzimy naprzeciw młodym ludziom i chcemy zorganizować koncert Bisz, Marika, Matylda/ Łukasiewicz - dodaje dyrektor Ignacy Ołów.  


W ramach jubileuszu zaplanowano także m.in. koncert rockowy zespołów działających przy Suwalskim Ośrodku Kultury. 

Jak podkreśla zastępca prezydenta miasta Roman Rynkowski - powstała dekadę temu instytucja pełni na Suwalszczyźnie bardzo ważną rolę.  


Powstało miejsce, gdzie skupia się życie kulturalne naszego miasta, ale musimy pamiętać o tym, że SOK to nie tylko działania na terenie miasta, ale też animacja kultury w regionie - kultury tradycyjnej, ale nie tylko. Jest to też takie miejsce, w którym nasi mieszkańcy mają możliwość oglądania największych artystów polskich, ale nie tylko polskich - mówi Roman Rynkowski.


Suwalski Ośrodek Kultury powstał z połączenia dwóch instytucji: Młodzieżowego Domu Kultury i Regionalnego Ośrodka Kultury i Sztuki. Przez 10 lat w koncertach, wystawach, warsztatach i różnego rodzaju zajęciach uczestniczyło ponad 950 tysięcy osób. 


| red: sk

ZOBACZ TEŻ:


Będzie przedstawienie teatralne, koncerty i plenerowe kino - Podlaski Instytut Kultury organizuje we wrześniu trzy wydarzenia

29.08.2023, 15:32

Plenerowe przedstawienie teatralne, koncerty i obchody 50-lecia białostockich Spodków. Trzy duże wydarzenia kulturalne organizuje we wrześniu Podlaski Instytut Kultury.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR WOMENS VOICE

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

Lech Łępicki, fot. Tomasz Kubaszewski
23.02.2024, 06:00, akt. 07:17

Lipsk będzie miał nowego burmistrzaźródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok