Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Są pieniądze na tomograf i sprzęt medyczny. Prawie 10 mln trafi do Augustowa i 6 mln do Suwałk

Są pieniądze na tomograf i sprzęt medyczny. Prawie 10 mln trafi do Augustowa i 6 mln do Suwałk

autor: Iza Kosakowska

22.09.2023, 12:14, akt. 12:30

To pieniądze z rządowego Funduszu Medycznego na modernizację i doposażenie Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych. W województwie podlaskim dofinansowanie otrzymało 9 placówek. Ma to poprawić komfort i bezpieczeństwo pacjentów oraz jakość i szybkość udzielanych im świadczeń zdrowotnych.

fot. Paweł Wądołowski
fot. Paweł Wądołowski

Są pieniądze na tomograf i sprzęt medyczny. Prawie 10 mln trafi do Augustowa i niemal 6 mln zł do Suwałk

Jak podkreśla zastępca dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Augustowie Wioletta Tomaszycka-Bednarczyk, dzięki tym środkom placówka będzie miała swój tomograf.

Teraz mamy zewnętrzną pracownię tomografii komputerowej, a  będziemy mieć swój tomograf szpitalny. Unowocześniamy także nasz sprzęt. Będą nowe defibratory czy bronchoskop. Doposażamy też pracownię endoskopową, bo to pracownie diagnostyczne, towarzyszące SOR, są wyposażane.  

Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach Adam Szałanda przyznaje, że otrzymane prawie 6 milionów złotych pozwoli na  wprowadzenie kilku potrzebnych zmian.

Bardzo się cieszymy, bo dostaliśmy je jako jedni z nielicznych. Głównie chodzi o doposażenie SOR. Jest też trochę drobnych inwestycji, jak przebudowa podjazdu dla karetek i hali wyczekiwania dla zespołu karetki. Rozbudujemy drugą nitkę poczty pneumatycznej i będziemy mieli sporo nowego sprzętu diagnostycznego.

Ten nowy sprzęt, to m.in. USG, RTG przyłóżkowe, monitory funkcji życiowych, a także dodatkowe zestawy endoskopowe i stół zabiegowy.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Rodzice 5-letniego Marcelka z gminy Filipów chcą pozwać suwalski szpital do sądu

6.09.2023, 11:28

Uważają, że gdyby w tej placówce postawiono trafną diagnozę, chłopczyk mógłby być zdrowy. A od ponad roku jest żywiony pozajelitowo. Kilkanaście miesięcy temu przeszedł w Białymstoku trzy operacje ratujące życie.


Szpital Wojewódzki w Suwałkach odwołał się od wyroku

26.07.2023, 04:25

W myśl którego pielęgniarki z wyższym wykształceniem powinny zarabiać więcej o 1500 złotych brutto. Dwa miesiące temu sąd rejonowy przyznał im rację. Sprawa dotyczy prawie 50 pielęgniarek i położnych.


Szpital wojewódzki w Suwałkach wypowie umowy 67 pielęgniarkom

12.06.2023, 13:46

Dyrekcja szpitala poinformowała organizacje związkowe o zamiarze wypowiedzenia warunków pracy i płacy 67 pielęgniarkom - alarmuje Milena Golub, przewodnicząca szpitalnych struktur Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w Szpitalu Wojewódzkim w Suwałkach.


Suwalskie pielęgniarki powinny zarabiać więcej. Co na to dyrektor szpitala?

26.05.2023, 07:39

Dopiero po analizie pisemnego uzasadnienia wyroku w sprawie pielęgniarek dyrekcja Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach podejmie decyzję o ewentualnej apelacji.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR AN ACT OF GOD

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa
Fotolia.com
6.12.2023, 11:34, akt. 11:36

Czy wojsko uratuje suwalski basen?


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok