Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | W Augustowie prywatny inwestor wybuduje nowy blok oraz nową ulicę

W Augustowie prywatny inwestor wybuduje nowy blok oraz nową ulicę

autor: Marta Sołtys

27.09.2023, 06:57, akt. 06:59

Będzie to 150-metrowy łącznik między Rucianą a Wypusty. Porozumienie, które ma zawrzeć miasto przedstawiono radnym podczas wczorajszego (26.09) posiedzenia komisji.

fotolia.com
fotolia.com

Zastępca burmistrza Sławomir Sieczkowski mówił, że  będzie to nieduża droga, ale znacznie poprawi komunikację w tej części miasta.

- Firma zamierza przystąpić do realizacji inwestycji przy skrzyżowaniu ulic Ziołowej i Rucianej - w kierunku ulicy Wypusty. Zostały ustalone warunki, dotyczące tego, iż inwestor wykonałby przebicie Widłakowej do Rucianej. Domknąłby tym tak zwaną pętle komunikacyjną w tej części miasta, a także zagospodarowałby fragment terenu i wybudowałby parkingi. Nowy odcinek drogi bardzo poprawiłby kwestie komunikacyjne, ponieważ można będzie przejechać tamtędy w obie strony. 

Choć wszyscy radni poparli porozumienie, część z nich podeszła do sprawy sceptycznie. Marcin Kleczkowski zwrócił uwagę na to, że jest to już kolejna taka umowa, którą zawiera miasto. Niektóre z nich nie zostały wykonane.

- Mamy ograniczone zaufanie do urzędu miasta i postępowania burmistrza, ponieważ było już wiele takich obietnic. Weźmy choćby ulicę Ogrodową, kiedy to radni wspierający włodarzy mówili o mistrzowskich porozumieniach. Umowa dotyczyła tego samego co teraz. No i sprawa spaliła na panewce. 

 Blok i ulica mają powstać w ciągu najbliższych trzech lat.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Będzie owe osiedle w Suwałkach, ale jest warunek

25.09.2023, 11:17

W Suwałkach powstanie nowe osiedle, ale pod warunkiem, że deweloper wybuduje drogę. Chodzi o cztery bloki, jakie firma Budopol chce postawić w sąsiedztwie ulicy Sikorskiego.


Czy suwalski Ośrodek Szkolno-Wychowawczy straci część boiska?

19.09.2023, 07:55

Okazało się, że szkoła przez lata bezprawnie zajmowała sąsiedni teren, na którym obecnie białostocki deweloper będzie budował osiedle mieszkaniowe.


Deweloper przebuduje suwalskie skrzyżowanie łączące ulicę Sejneńską z Przytorową

15.09.2023, 09:21

To wymóg, jakie władze Suwałk postawiły mu, gdy starał się o pozwolenie na stworzenie nowego osiedla w tamtej części miasta.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP - KONCERT PRAWYKONAŃ

REKLAMA
Maraton Bluesa 2023

REKLAMA
OiFP SCHÖNBERG | BRAHMS | CHOPIN | BEETHOVEN | RECITAL FORTEPIANOWY

REKLAMA
OiFP TIDES AND TIMES

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa

Niebieski Mikrofon 2023
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok