Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Problem z objazdem ronda łączącego suwalskie ulice Sikorskiego i Bulwarową

Problem z objazdem ronda łączącego suwalskie ulice Sikorskiego i Bulwarową

autor: Marcin Kapuściński

4.10.2023, 08:43, akt. 08:45

Czy da się wytyczyć korzystniejszy dla kierowców objazd przebudowywanego ronda łączącego suwalskie ulice Sikorskiego i Bulwarową?

fot. Marcin Kapuściński
fot. Marcin Kapuściński

Pyta o to radny Sylwester Cimochowski, Zwraca uwagę, że wciąż wielu suwalczan zjeżdża do tego miejsca i szuka sposobu, jak ominąć plac budowy. Jak mówi, część z nich decyduje się na dziurawą drogę przy ogrodzeniu byłego szpitala zakaźnego. Proponuje, aby zamiast tego władze miasta udostępniły przejazd przez zamkniętą obecnie równoległą ulicę Zacisze.

- Samochody zjeżdżają w dół i nie każdy widzi, że rondo jest zamknięte. Kierowcy ratują się trasą przy starym szpitalu, gdzie jest jeszcze więcej dziur. Czy jest możliwość, aby tymczasowo uruchomić ulicę Zacisze i dozwolić tam jednokierunkowy przejazd?

Dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni Tomasz Drejer tłumaczy jednak, że nie jest to możliwe.

- Tak naprawdę to przeniesiemy problem w inne miejsce. Gdybyśmy udostępnili ulicę Zacisze na odcinku między Bulwarową i Reymonta, to będziemy mieli straszny kłopot z wyjazdem aut na ulicy Sikorskiego. Zamiast wcześniejszego ronda otrzymamy zwykłe i ciasne skrzyżowanie, a korek sięgnie pewnie kilkuset metrów.

Zgodnie z zapewnieniami ZDiZ, ruch na ulicy Bulwarowej ma zostać przywrócony przed nastaniem zimy.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Tomasz Drejer

22.09.2023, 12:39

- Nawet jeśli wydajemy zgodę na wjazd do centrum miasta, to nie oznacza, że kierowca ciężarówki może jechać gdzie chce - mówi Tomasz Drejer.


Będzie remont ronda na Sikorskiego. Firmy od żwiru się nie dołożą

21.08.2023, 07:42

Mimo wcześniejszych zapowiedzi, firmy budowlane nie dołożą się do remontu ronda u zbiegu ulic Sikorskiego i Bulwarowej. Władze Suwałk na to liczyły, bo głównie ciężarówki ze żwirem niszczą w tym miejscu nawierzchnię.


Ważą się losy remontu suwalskiego ronda u zbiegu ulic Sikorskiego i Bulwarowej

1.08.2023, 07:10

Do przetargu znów przystąpił tylko jeden wykonawca, który przedstawił ofertę o ponad 888 tys. zł wyższą niż opiewa budżet tej inwestycji.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR AN ACT OF GOD

REKLAMA
OiFP SCHÖNBERG | BRAHMS | CHOPIN | BEETHOVEN | RECITAL FORTEPIANOWY

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok