Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Od przyszłego roku w Suwałkach zmieni się zarządca schroniska dla bezdomnych psów

Od przyszłego roku w Suwałkach zmieni się zarządca schroniska dla bezdomnych psów

autor: Areta Topornicka

8.11.2023, 08:01

Jedyną ofertę w przetargu złożył Bogdan Lauryn, który w 2021 roku z przyczyn zdrowotnych wycofał się z prowadzenia obiektu. Od tego czasu dzierżawił on miastu infrastrukturę, na bazie której przez ostatnie 2,5 roku roku dwie inne firmy kierowały schroniskiem.

fot. Areta Topornicka
fot. Areta Topornicka

W 2024 roku suwalski samorząd przeznaczy minimum 850 tys. złotych na ten cel. Jak mówi naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Jerzy Gałązka, firma Bogdana Lauryna spełniła warunki przetargu.

Wskazaliśmy, że ktoś kto złoży najkorzystniejszą ofertę wygrywa. W przetargu nie było również wymogu, iż firma musi znajdować się na terenie Suwałk. Trochę szkoda, że wystartował tylko jeden oferent, który nie miał konkurencji. Jednak na pewno schronisko będzie prowadzone prawidłowo. To, co pan Lauryn robił do tej pory było jak najbardziej poprawne. To schronisko jest wręcz formą parku, w którym te zwierzęta się znajdują.

W schronisku, tak jak do tej pory, będzie prowadzony wolontariat. Jak dodaje Jerzy Gałązka, miasto liczy, że większość psów szybko odnajdzie nowe domy.

Mam nadzieję, że w przyszłym roku liczba psów w schronisku spadnie nam poniżej 100. Liczę na mieszkańców Suwałk i okolic, bo wiem, że świadomość w tym zakresie jest dużo większa. Dążymy do tego, co jest obecnie  na południu Polski. Tam są schroniska, które liczą po 30-40 psów. Oprócz tego, że prowadzimy schronisko, to jednak możemy liczyć na działalność edukacyjną stowarzyszeń i fundacji, które się u nas znajdują. Ich aktywność oceniam bardzo dobrze.

Przypomnijmy, że Bogdan Lauryn prowadził suwalskie schronisko od 2003 do 2021 roku.


| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Opowieści różnej treści - Zmiany w suwalskim schronisku

24.10.2023, 12:43

Od października suwalskie schronisko dla bezdomnych psów ma nowego operatora.


Od października suwalskie schronisko dla bezdomnych psów ma nowego operatora

18.10.2023, 07:37

W dzierżawionym przez miasto obiekcie przy ul. Sianożęć obecnie znajduje się 160 zwierząt, które czekają na nowych właścicieli. Procedura adopcji będzie przebiegać podobnie jak do tej pory.


„Dogtown" poprowadzi schronisko przy ulicy Sianożęć

20.09.2023, 08:11

Zmieni się operator, który przy ulicy Sianożęć w Suwałkach będzie prowadził schronisko dla bezdomnych psów. Firma „Dogtown" z okolic Bakałarzewa zaproponowała najkorzystniejszą ofertę i spełniła wymogi formalne.


Firma oskarża schronisko dla psów o przywłaszczenie kojców

15.09.2023, 07:44

Wyłudzenie towaru o wartości 70 tys. zł zarzuca właścicielowi pensjonatu dla zwierząt "Cyganowo", znajdującego się koło Sejn, firma z Wielkopolski.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
Augustowski Festiwal Naukowy Reakcja, fot. Karol Prymaka
7.06.2024, 19:19, akt. 19:33

W Augustowie trwa Festiwal Naukowy Reakcja
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok