Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Zgłosiło się prawie 70 jeźdźców. Takiej imprezy w naszym regionie jeszcze nie było

Zgłosiło się prawie 70 jeźdźców. Takiej imprezy w naszym regionie jeszcze nie było

autor: Karol Prymaka

24.11.2023, 12:52, akt. 12:54

Już w ten weekend w Żarnowie Pierwszym pod Augustowem odbędą się Podlaskie Halowe Zawody Jeździeckie w Skokach przez Przeszkody.

fot. Stadnina Koni Żarnowo
fot. Stadnina Koni Żarnowo

Jak mówi organizatorka imprezy Agnieszka Winkler z klubu jeździeckiego ,,Żarnowo'', dla uczestników przygotowano specjalnie dwie hale.

Na mniejszej jeźdźcy mają miejsce, by przeprowadzić rozgrzewkę, czyli stęp, kłus, galop i kilka próbnych skoków. Następnie komisarz zawodów wywołuje danego zawodnika i przenosi się on do hali konkursowej. Tam mamy przygotowany tor, gdzie znajduje się od 8 do 12 przeszkód odpowiednio oznaczonych. Jeździec będzie musiał je przeskoczyć najlepiej na czysto i w dobrym czasie.

Jednocześnie Agnieszka Winkler zaprasza wszystkich kibiców.  

Ustawimy tam ławeczki, na których będzie można usiąść i obserwować młodych adeptów, jak również tych doświadczonych jeźdźców. Jest również specjalnie zrobiona sala, w całości przeszklona, z widokiem na stajnię. Będzie tam można się ogrzać oraz spróbować naszych regionalnych specjałów, takich jak kartacze, zupa dyniowa czy żurek.

Pula nagród wynosi 15 tysięcy złotych. Zawody w Żarnowie Pierwszym, na które wstęp jest bezpłatny, rozpoczną się w sobotę (25.11) o 9 i potrwają do niedzieli.

| red: kap
ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR WOMENS VOICE

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

Lech Łępicki, fot. Tomasz Kubaszewski
23.02.2024, 06:00, akt. 07:17

Lipsk będzie miał nowego burmistrzaźródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok