Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Augustowscy radni domagają się gruntownego remontu drogi w sąsiedztwie dworca PKP

Augustowscy radni domagają się gruntownego remontu drogi w sąsiedztwie dworca PKP

autor: Marcin Kapuściński

5.12.2023, 06:10

Mowa o ulicy Kolejowej, którą wielu turystów po przyjeździe do miasta kieruje się w stronę m.in. sanatorium i hoteli.

fot. Marta Sołtys
fot. Marta Sołtys

Jak mówi radny Mirosław Chudecki, nie jest to najlepsza wizytówka Augustowa.


- Często widzę, jak wczasowicze i kuracjusze przyjeżdżający do  naszego sanatorium idą tą drogą ze stacji PKP. Ulica jest w opłakanym  stanie, a ci ludzie ciągną po niej walizki. Przez dziury, połamaną  kostkę chodnikową i błoto. Należy coś z tym zrobić. Taki widok wręcz  nam uwłacza.


Burmistrz Mirosław Karolczuk deklaruje, że remont ulicy jest w  planach i wkrótce zleci przygotowanie dokumentacji. Wciąż jednak czeka  na przekazanie miastu sąsiadujących z nią terenów należących do kolei.


- Ostatnio zaproponowałem nawet jednemu z członków zarządu PKP,  który od początku zna sytuację, aby się spotkać i jak najszybciej  zaplanować kolejne działania. Chciałbym zaprojektować tę ulicę, ale  niestety jest tam dużo problemów technicznych do rozwiązania. Np.  odprowadzanie wód deszczowych. Najpierw chciałbym zrobić pierwszy krok,  czyli zdobyć zgodę PKP.


Miasto będzie też rozmawiać z władzami sąsiadującej z ulicą fabryki  British American Tobacco. Remont drogi wiąże się bowiem z likwidacją  wielu „dzikich” miejsc parkingowych, z których korzystają jej  pracownicy.

| red: mik
ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok