Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Uciążliwa dla mieszkańców wytwórnia mas bitumicznych zniknie z ulicy Bakałarzewskiej

Uciążliwa dla mieszkańców wytwórnia mas bitumicznych zniknie z ulicy Bakałarzewskiej

autor: Marcin Kapuściński

5.12.2023, 06:11

Choć data przeprowadzki nie jest jeszcze znana, to władze Suwałk już dziś ubolewają nad niższymi wpływami z podatku od nieruchomości.

fot. Marcin Kapuściński
fot. Marcin Kapuściński

Deklarację o przeniesieniu instalacji prezydent Czesław Renkiewicz  usłyszał na spotkaniu z przedstawicielem jej właściciela, czyli  suwalskiej firmy PDM.


- Jeżeli obiekt przeszkadza, to wcześniej lub później podmiot  wyprowadzi się z Suwałk. Zainstaluje wytwórnię masy tam, gdzie nie  będzie ona utrudniać życia mieszkańcom. Zostanie przeniesiona  najprawdopodobniej na teren gminy Suwałki. Tym samym stracimy płatnika  podatku od nieruchomości i dochody z tego tytułu. 


Takiemu podejściu władz miasta dziwi się radny Jacek Juszkiewicz, który uwagę na ten problem zwraca już od kilku lat. 


- Z punktu widzenia mieszkańców ta kwota w żaden sposób nie  rekompensuje szkód, które wytwórnia powoduje. Chodzi o uciążliwości  wynikające m.in. z zanieczyszczenia powietrza, zwiększonego ruchu  pojazdów i zapylenia powstającego w czasie przywożenia kruszywa na teren  tego zakładu.


Urzędnicy nie zdradzają jednak dokładnie, jakie wpływy z  tytułu podatku do nieruchomości przynosi wytwórnia mas bitumicznych. Ma  być to objęte tajemnicą skarbową.

| red: mik
ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok