Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Augustów przystąpi do stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania ,,Nasza Augustowszczyzna"

Augustów przystąpi do stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania ,,Nasza Augustowszczyzna"

autor: Karol Prymaka

1.03.2024, 06:32

Zdecydowali tak radni podczas wczorajszej sesji. A przypomnijmy, że do podziału jest 30 milionów złotych, które przekazały władze wojewódzkie.

fot. Marta Sołtys
fot. Marta Sołtys

Jak mówił burmistrz Mirosław Karolczuk, jest to kolejna szansa dla miasta na zdobycie dodatkowych funduszy.


-  Lokalne strategie rozwoju umożliwiają w określonych obszarach składanie  wniosków i pozyskiwanie środków finansowych. Są one stosunkowo małe,  ale to oczywiście zależy od limitów. Myślę, że każdy sposób na  zwiększenie tej puli pieniędzy na rozwój naszych małych ojczyzn jest  sensowny. Jest to kolejne narzędzie, z którego warto korzystać.


Natomiast radny Marcin Kleczkowski zwrócił uwagę, że prócz wysokich kosztów obsługi, połowa z 6 gmin mających uczestniczyć  w tym projekcie, już się z niego wycofuje. 


-  Obsługa będzie pochłaniała gigantyczne koszty 10% wartości projektu,  czyli 3 miliony złotych. Natomiast trzy gminy w pełni świadomie nie  podjęły pozytywnych uchwał o przystąpieniu do LGD i ten projekt już praktycznie upadł. Dyskutujemy raczej nad trupem tego pomysłu.


Negatywnie do pomysłu przystąpienia do LGD ,,Nasza Augustowszczyzna'' wypowiedzieli się radni z gminy Lipsk, Nowinka i Bargłów. Jeżeli do 5 marca nie zmienią swojej decyzji, to dotacja w wysokości 30 milionów złotych na rozwój regionu zostanie cofnięta

| red: miw
ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
Źródło fot. Policja
18.04.2024, 12:05, akt. 12:06

Zaginęła 15 – letnia mieszkanka Augustowa
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok