Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Szpital w Sejnach zawiesił funkcjonowanie pododdziałów położniczo-ginekologicznego oraz dziecięcego

Szpital w Sejnach zawiesił funkcjonowanie pododdziałów położniczo-ginekologicznego oraz dziecięcego

autor: Areta Topornicka

3.04.2024, 06:24, akt. 08:47

Do tej pory nie udało się tam znaleźć pediatry, który mógłby przyjmować pacjentki z małymi dziećmi.

Szpital w Sejnach fot. Marcin Kapuściński
Szpital w Sejnach fot. Marcin Kapuściński

Jak mówi dyrektor sejneńskiego szpitala Waldemar Kwaterski, poszukiwania trwały od kilku miesięcy, ale nie przyniosły rezultatów. Decyzję o zwieszeniu podjął więc wojewoda.


- W tej chwili stan faktyczny jest taki, że nie możemy przyjmować małych pacjentów do naszych oddziałów ponieważ są zawieszone i nie mamy prawa realizować świadczeń. Podobnie jest w zakresie położnictwa i ginekologii. Pediatrzy, którzy pracowali do tej pory na oddziale pediatrycznym naszego szpitala postanowili realizować się w ramach działalności gospodarczej. Wybudowali przychodnię w Suwałkach i odeszli z naszej placówki. W związku z tym, już od listopada intensywnie poszukujemy lekarza pediatrę.


Jak dodaje dyrektor Kwaterski, każda pacjentka w przypadku zagrożenia życia otrzyma pomoc medyczną, ale nie będzie ona realizowana w ramach świadczeń z NFZ. 


- Musimy zachować zdrowy rozsądek. Ginekolodzy u nas nadal pracują i mają zachowane dyżury na wypadek gdyby pacjentka potrzebowała zabiegu w trybie zagrożenie życia. Tę pomoc pancjentka u nas otrzyma, jednak nie będzie to świadczenie w finansowane w ramach NFZ. Gdy tylko uda się nam znaleźć do pracy lekarza pediatrę, to natychmiast działaność obydwu pododdziałów będzie wznowiona.


Obecnie pacjentki kierowane są do szpitali w Augustowie i Suwałkach. Dyrektor Kwaterski liczy, że wkrótce znajdzie się pediatra, który podejmie współpracę z sejneńską placówką. Szpital oferuje nie tylko atrakcyjne wynagrodzenie, ale też służbowe mieszkanie.

| red: art
ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
Źródło fot. Policja
18.04.2024, 12:05, akt. 12:06

Zaginęła 15 – letnia mieszkanka Augustowa
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok