Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Czy zasadne jest utrzymywanie etatu Pełnomocnika Zarządu w suwalskim oddziale PKS Nova?

Czy zasadne jest utrzymywanie etatu Pełnomocnika Zarządu w suwalskim oddziale PKS Nova?

autor: Areta Topornicka

20.05.2024, 06:15, akt. 08:48

Takie wątpliwości ma poseł Jarosław Zieliński, który w tej sprawie, w ramach interwencji poselskiej skierował zapytanie zarówno do ówczesnego marszałka Artura Kosickiego, jak i obecnego Łukasza Prokoryma.

Dworzec PKS Nova Białystok, fot. Monika Kalicka
Dworzec PKS Nova Białystok, fot. Monika Kalicka

Jak mówi Jarosław Zieliński, w piśmie znalazło się kilka pytań.


- Zapytałem o sens utrzymywania tego rozwiązania, jakie kwalifikacje ma ta osoba, która pełni funkcje Pełnomocnika Zarządu Podlaskiej Spółki Samochodowej Nova S.A. z siedzibą w Białystoku. Pytałem również o zakres kompetencji pełnomocnika. I przede wszystkim postawiłem pytanie, czy utrzymywanie tego stanowiska nie naraża spółki PKS Nova na nieuzasadnione wydatki, które mogą być uznane za niegospodarność i działanie na szkodę interesu publicznego.


Były marszałek Artur Kosicki nie odpowiedział pisemnie na zadanie pytania. Pismo wystosował natomiast obecny marszałek Łukasz Prokorym. Zdaniem Jarosława Zielińskiego ta odpowiedź była lakoniczna i niewyczerpująca.


- Pan Łukasz Prokorym w swojej odpowiedzi nie udzielił wyjaśnień na żadne z tych pytań. Moim zdaniem "wymigał" się ogólnym stwierdzeniem, że to zarząd spółki podejmuje decyzje i odpowiada za organizację i decyzje wewnątrz spółki. Ja chciałbym przypomnieć, że to jest jednostka organizacyjna nadzorowana przez samorząd województwa. Nie można więc tego bagatelizować. Trzeba prezesa spółki przywołać do porządku i zapytać go o sens takiego rozwiązania. Jeśli prezes nie reagowałby na takie zapytana, czy krytyczną ocenę marszałka, to powinien ponieść za to konsekwencje. 


Jarosław Zieliński zapowiada, że będzie wysyłał pisma do marszałka do momentu aż otrzyma konkretne odpowiedzi na zadane przez siebie pytania.

| red: miw, art

ZOBACZ TEŻ:


Jarosław Żaborowski znów jest dyrektorem suwalskiego oddziału PKS Nova

10.04.2024, 05:51

Dyrektor suwalskiego oddziału PKS Nova Jarosław Żaborowski został przywrócony do pracy. Stało się tak za sprawą ugody pozasądowej, którą zawarł z prezesem białostockiej spółki Marcinem Doliaszem.


Mieszkańcy Suwalszczyzny zbierają podpisy pod petycją "TAK dla PKS Suwałki"

1.03.2024, 13:08

Trwa zbiórka podpisów pod petycją „TAK dla PKS Suwałki”. Do tej pory poparło ją już prawie 3,5 tys. mieszkańców Suwalszczyzny, którzy domagają się aby suwalski oddział PKS Nova zaczął działać jako samodzielna firma.


ZNAJDŹ NAS

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


Wycinka drzew na trasie Białystok - Olmonty, fot. Joanna Szubzda
23.06.2024, 12:54, akt. 24.06.2024, 10:09

Zakaz wycinki drzew - obszar zwiększony o 100 procent


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok