Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Były premier Mateusz Morawiecki i Adam Andruszkiewicz odwiedzili Suwałki

Były premier Mateusz Morawiecki i Adam Andruszkiewicz odwiedzili Suwałki

autor: Anna Auron-Wasilewska

21.05.2024, 08:16, akt. 08:19

Był to ich kolejny przystanek na trasie kampanii Prawa i Sprawiedliwości do europarlamentu.

fot. Anna Auron-Wasilewska
fot. Anna Auron-Wasilewska

Były premier wyraził swoje poparcie dla kandydata i podkreślał, że wybór jego formacji to szansa na kolejne inwestycje w miastach, które traciły swoje funkcje społeczne i gospodarcze po reformie administracyjnej sprzed 25 lat. Mówi Mateusz Morawiecki. 

 

- One też mają prawo na dynamiczny rozwój, ale żeby tak było potrzebne są drogi, wysoka jakość życia, nowe szkoły, przedszkola, żłobki, szpitale. To są konkrety. Teraz mamy przed sobą wybory do Europarlamentu. Mamy nadzieję, że tak jak pokazaliśmy rządzącym żółtą kartkę w wyborach samorządowych, tak będzie teraz. W wyborach 9 czerwca wybierzmy przede wszystkim kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. Wśród nich ludzie dynamiczni, młodzi, dbający o nasze małe ojczyzny i dużą ojczyznę, tak jak Adam Andruszkiewicz.

 

Do udziału w wyborach zachęcał również Adam Andruszkiewicz. Zapewniał, że jest właściwym kandydatem do Parlamentu Europejskiego. 

 

- Potrzeba ludzi zdecydowanych, zdeterminowanych, którzy będą potrafili z jednej strony przeciwstawić się pewnym kwestiom, a z drugiej mocno zabiegać o pozyskiwanie środków unijnych na rozwój Suwalszczyzny. Liczę na to, że przez ostatnie lata udało mi się udowodnić, że jestem skuteczny w zdobywaniu funduszy na inwestycje, dlatego proszę o zaufanie i głos w wyborach Parlamentu Europejskiego. Jestem na pozycji nr 3 na liście Prawa i Sprawiedliwości. Mam nadzieję, że będą to dla naszej formacji po raz dziesiąty z rzędu zwycięskie wybory.

 

Tego dnia Mateusz Morawiecki i Adam Andruszkiewicz zabiegali o głosy również w Augustowie, Zambrowie i Sokółce. 

| red: art

ZOBACZ TEŻ:


Tomasz Frankowski zapowiada dalsze poparcie działań UE na rzecz Ukrainy

17.05.2024, 13:48

O bezpieczeństwie na terenie przesmyku suwalskiego, wsparciu Ukrainy i obronie terenów przy granicy z Białorusią - mówił podczas konferencji w Suwałkach ubiegający się o reelekcję do Parlamentu Europejskiego poseł Tomasz Frankowski, który startuje z drugiego miejsca na liście Koalicji Obywatelskiej w okręgu nr 3.


Jan Krysiak: jesteśmy przez Unię Europejską kolonizowani i my się temu sprzeciwiamy

16.05.2024, 13:13

Trwa kampania wyborcza do Parlamentu Europejskiego. W Suwałkach spotkanie z mediami zorganizował Jan Krysiak, "dwójka" na liście Konfederacji w okręgu nr 3, który obejmuje Podlasie, Warmię i Mazury.


Znamy kandydatów do Parlamentu Europejskiego z okręgu nr 3 [listy]

2.05.2024, 10:42

Czwartek (2.05) jest ostatnim dniem na rejestrację list kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Znamy już pełne listy kandydatów wszystkich ugrupowań w okręgu nr 3 obejmującym województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie.

ZNAJDŹ NAS

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


Wycinka drzew na trasie Białystok - Olmonty, fot. Joanna Szubzda
23.06.2024, 12:54, akt. 24.06.2024, 10:09

Zakaz wycinki drzew - obszar zwiększony o 100 procent


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok