Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Wiadomo już gdzie będzie funkcjonował żłobek nr 4 w Suwałkach

Wiadomo już gdzie będzie funkcjonował żłobek nr 4 w Suwałkach

autor: Iza Kosakowska

23.05.2024, 06:44, akt. 06:47

Po konsultacjach z radnymi, władze miasta zdecydowały się umieścić go w budynku Szkoły Podstawowej nr 7.

źródło: Depositphotos.com
źródło: Depositphotos.com

Pierwotnie żłobek miał powstać w obecnej siedzibie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej przy ulicy Nowomiejskiej. Poradnia miała przenieść się do kamienicy przy ulicy Kościuszki. Po protestach w tej sprawie, rozważano m.in budowę żłobka na jednej z miejskich działek. Jak wyjaśnia prezydent Czesław Renkiewicz, ostatecznie pojawił się pomysł umieszczenia go w suwalskiej "siódemce". 


- Widzimy, że dzieci w Suwałkach rodzi się coraz mniej a wobec tego chyba rozsądnym działaniem jest, żebyśmy wykorzystali to co mamy, a nie budowali kolejny obiekt. Jesteśmy już po spotkaniu z dyrekcją tej szkoły i dyrekcja rozumie nas, ale oczekuje w zamian, że wyremontujemy ten obiekt. Z mojej strony padła taka deklaracja, że jeżeli będzie zgoda na zorganizowanie tam żłobka to wtedy cała szkoła przejdzie poważny remont.


W planach będzie m.in remont dachu, sal sportowych czy schodów wejściowych. Władze miasta są już m.in po spotkaniu z radą pedagogiczną szkoły oraz z przedstawicielami rodziców.


 - Rada pedagogiczna podjęła już stosowną uchwałę, która daje nam zielone światło do realizacji tego przedsięwzięcia. W tej chwili chcemy ogłosić przetarg na opracowanie projektu w systemie "Projektuj i Buduj".  Myślę, że jesteśmy w stanie w 7 milionach się zmieścić się bo mamy na razie 5, ale możemy ubiegać się o wyższe dofinansowanie. 


Dodatkowe pieniądze miałyby pochodzić z  programu Maluch Plus. Remont i przystosowanie obiektu do nowych zadań potrwa około roku. 

| red: art

ZOBACZ TEŻ:


Czy czwarty żłobek w Suwałkach będzie większy niż pierwotnie zakładano?

26.03.2024, 09:08

Miasto od kilku miesięcy szuka odpowiedniej lokalizacji dla tej placówki. Tymczasem samorząd otrzymał szansę na wyższe dofinansowanie z programu Maluch Plus. Na prowadzenie żłobka będzie to dodatkowe 2 mln zł.


W Suwałkach powstać ma czwarty miejski żłobek

12.01.2023, 11:45

Aby jednak spełniły się plany urzędników, potrzebny jest wcześniejszy remont zabytkowej kamienicy i przeprowadzka tam Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

ZNAJDŹ NAS

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


Wycinka drzew na trasie Białystok - Olmonty, fot. Joanna Szubzda
23.06.2024, 12:54, akt. 24.06.2024, 10:09

Zakaz wycinki drzew - obszar zwiększony o 100 procent


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok