Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | W tym roku przy suwalskim "Ekonomiaku" nie powstanie zadaszona hala sportowa

W tym roku przy suwalskim "Ekonomiaku" nie powstanie zadaszona hala sportowa

autor: Areta Topornicka

23.05.2024, 06:56, akt. 07:26

Po trzech nieudanych przetargach inwestycja została odsunięta w czasie.

fot. gov.pl
fot. gov.pl

Miasto na budowę hali przeznaczyło 4,3 mln zł. W tej kwocie zawiera się również rządowe dofinansowanie. Jednak oferty potencjalnych wykonawców przekraczały budżet o 2 mln zł. Jak tłumaczy wiceprezydent Grzegorz Krysa, kryteria programu Olimpia, z którego hala miała zostać sfinansowana, znacznie utrudniły poszukiwania wykonawcy.


- Była z góry określona kwota dofinansowania 2,4 mln zł. Były również ściśle określone warunki jak ma wyglądać ten obiekt, czyli miękka hala sportowa. To dość mocno ograniczyło nam, jak się okazało w praktyce, możliwość znalezienia wykonawcy. To bardzo skomplikowało realizację inwestycji i podbiło koszty. 


Jak dodaje Grzegorz Krysa, miasto z tej inwestycji jednak nie zrezygnuje.


- Nie składamy broni. Cały czas analizujemy to, skąd te środki można zdobyć i jakie są dostępne programy w tym zakresie. Zastanawiamy się również jak ta hala ma docelowo wyglądać, czy  będzie to lekka forma, która ogranicza liczbę producentów, czy może pójdziemy w kierunku hali tradycyjnej. Mamy nadzieję, że uda nam  się doprowadzić budowę hali do końca, mimo poślizgu czasowego.


W hali przy "Ekonomiaku" docelowo ma znaleźć się kilka pól do grania w różne dyscypliny sportowe, takie jak siatkówka, koszykówka, piłka ręczna i piłka nożna. 

| red: art

ZOBACZ TEŻ:


Kolejny przetarg na budowę pierwszego w Suwałkach zadaszonego boiska zakończył się fiaskiem

11.04.2024, 06:57

Chodzi o obiekt, który miał stanąć przy Zespole Szkół nr 4. Obecnie nie wiadomo czy ta inwestycja w ogóle dojdzie do skutku.


Pod znakiem zapytania stoi budowa pierwszego w Suwałkach wielofunkcyjnego boiska z zadaszeniem

13.03.2024, 08:07

Obiekt miał powstać przy Zespole Szkół nr 4. Miejskim urzędnikom nie udało się jednak wyłonić wykonawcy. W unieważnionym właśnie przetargu najniższa oferta przekraczała zakładany budżet o ponad 2 mln zł.

ZNAJDŹ NAS

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


Wycinka drzew na trasie Białystok - Olmonty, fot. Joanna Szubzda
23.06.2024, 12:54, akt. 24.06.2024, 10:09

Zakaz wycinki drzew - obszar zwiększony o 100 procent


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok