Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Skazany za szczególne okrucieństwo wobec zwierząt Piotr J. z gminy Sejny trafi na 1,5 roku do więzienia

Skazany za szczególne okrucieństwo wobec zwierząt Piotr J. z gminy Sejny trafi na 1,5 roku do więzienia

autor: Iza Kosakowska

17.06.2024, 06:00, akt. 08:43

Wyrok w jego sprawie właśnie się uprawomocnił. Pod koniec marca, 38 - latek został skazany przez Sąd Rejonowy w Augustowie ale odwołał się od wyroku. W ubiegłym tygodniu Sąd Okręgowy w Suwałkach rozpatrywał jego apelację.

aralezi, Fotolia.com
aralezi, Fotolia.com

Skazany za szczególne okrucieństwo wobec zwierząt Piotr J. z gminy Sejny trafi na 1,5 roku do więzienia - relacja Izy Kosakowskiej

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Uzasadniając swoją decyzję, sąd  zwrócił uwagę na brak humanitaryzmu wobec zwierząt ze strony skazanego. Przypomnijmy, równo rok temu mieszkańcy wsi Gryszkańce odkryli, w gospodarstwie ich sąsiada są martwe krowy. Policja znalazła  w stodole 19 sztuk w stanie zaawansowanego rozkładu. W związku z wysoką temperaturą pojawiło się  zagrożenie epidemiologiczne. W kojcu odkryto także konającego psa.


Prokuratura postawiła właścicielowi zwierząt zarzut szczególnego znęcania się nad nimi . W toku śledztwa okazało się, że trzymane one  były przez długi czas w brudzie, bez dostępu do wody i pożywienia. Nie miały także opieki weterynarza. Trzy miesiące temu sąd skazał mężczyznę m.in. na 1,5 roku więzienia oraz 15 -letni  zakaz posiadania zwierząt. Nałożył także. na niego nawiązkę w wysokości 9 tys. złotych na rzecz suwalskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami,  a także odebrał właścicielowi psa. Sąd drugiej instancji podtrzymał ten wyrok w całości, obciążył także mężczyznę dodatkowymi kosztami. 


Wyrok jest już prawomocny.

| red: miw

ZOBACZ TEŻ:


Skazany za szczególne okrucieństwo wobec zwierząt Piotr J. z gminy Sejny, odwołał się od wyroku

26.04.2024, 06:50

Apelacje w tej sprawie zapowiedział także oskarżyciel posiłkowy czyli suwalski oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.


Utrzymanie bezdomnych suwalskich psów będzie dużo droższe

15.09.2020, 08:00

Władze miasta rozstrzygnęły przetarg na opiekę nad porzuconymi zwierzętami. Kolejny raz z rzędu wygrało go schronisko Sianożęć, które otrzyma za to 1,1 mln zł.

ZNAJDŹ NAS

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok