Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Groźny pożar wybuchł nad jeziorem Studzieniczne w okolicach Augustowa

Groźny pożar wybuchł nad jeziorem Studzieniczne w okolicach Augustowa

autor: Karol Prymaka

24.06.2024, 05:49, akt. 06:07

Do zdarzenia doszło w niedzielę (23.06) nad ranem. W jednym z ośrodków wypoczynkowych spłonął drewniany bar i wiata. Ogień przez kilka godzin gasiło pięć zastępów straży pożarnej.

Pożar nad jeziorem Studzieniczne, fot. Karol Prymaka
Pożar nad jeziorem Studzieniczne, fot. Karol Prymaka

 O szczegółach mówi oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie st. kpt. Paweł Bukrejewski.- Zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 3:45. Dotyczyło pożaru budynku drewnianego na polu namiotowym, w którym mieścił się bar. Gdy strażacy zjawili się na miejscu zastali cały obiekt w płomieniach. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu energii elektrycznej, ugaszeniu budynku, a następnie prowadzenie prac rozbiórkowych.


Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał. Właścicielom obiektu w porządkach pomagali turyści, a także okoliczni mieszkańcy. Mówi Magdalena Stankiewicz, która jako jedna z pierwszych zjawiła się na miejscu zdarzenia.- Ta tragedia dotknęła , nie tylko moich przyjaciół, ale też wielu ludzi z całej Polski. Natomiast już jesteśmy w trakcie sprzątania i segregowania pogorzeliska. Byłam tutaj z samego rana, jako strażak ochotnik, wiec widziałam, co się działo. Przyjechało wiele życzliwych osób, które nam pomagają. Myślę, że w niedługim czasie w nowym miejscu wspólnymi siłami będziemy w stanie odbudować to wspaniałe miejsce.


Drewniany budynek nie był ubezpieczony, ponieważ ubezpieczyciele ze względu na lokalizację odmawiali w tym przypadku sprzedaży polisy. Na portalu pomagam.pl powstała zbiórka pieniędzy na odbudowę spalonego baru.

https://www.pomagam.pl/ay3d8b 

| red: art

ZOBACZ TEŻ:


Augustów: Pożar w budynku wielorodzinnym. 80-letnia kobieta trafiła do szpitala

28.03.2024, 07:17

80-cioletnia kobieta trafiła do szpitala, a kilkadziesiąt osób ewakuowano po pożarze w drewnianym, wielorodzinnym domu w Augustowie przy ul. 1. Pułku Ułanów Krechowieckich.


Strażacy-ochotnicy z jednostki Augustów-Lipowiec mają nowy sprzęt

17.09.2022, 19:19

Sprzęt ratowniczo-gaśniczy warty 90 tysięcy złotych, a także czek na 10 tysięcy otrzymali od marszałka województwa podlaskiego druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej Augustów-Lipowiec. W planach strażacy mają też zakup samochodu oraz utworzenie grupy poszukiwawczej.


ZNAJDŹ NAS

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok
Drugi dzień Suwałki Blues Festival, 12.07.2024, fot. Marcin Iwanowicz
13.07.2024, 18:49, akt. 14.07.2024, 19:21

Trzeci, ostatni dzień Suwałki Blues Festival
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok