Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Wakacje to najintensywniejszy czas dla suwalskiego sanepidu

Wakacje to najintensywniejszy czas dla suwalskiego sanepidu

autor: Areta Topornicka

24.06.2024, 06:51, akt. 07:34

Końcówka czerwca to początek wakacji dla dzieci i młodzieży. Dla sanepidu natomiast oznacza to zdecydowanie więcej pracy. Inspektorzy sanitarni sprawdzają bowiem miejsca letniego wypoczynku, w tym obozy i półkolonie. Tego typu miejsca zgłaszane są przez kuratorium oświaty.

fot. Iza Kosakowska
fot. Iza Kosakowska

Jak mówi kierownik oddziału promocji zdrowia w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Suwałkach Ilona Gryszkiewicz, obecnie na terenie miasta i powiatu zgłoszonych jest 50 obiektów, w których odbędą się turnusy wypoczynkowe. 


- My dzielimy takie obiekty na 3 kategorie. Są to obiekty hotelarskie, obiekty wykorzystywane okazjonalnie, czyli np. szkoły, gdzie w salach lekcyjnych nocują dzieci a także pola namiotowe ze stałą infrastrukturą oraz bez stałej infrastruktury. Sprawdzamy wszystkie te formy oprócz obozów wędrownych, które nie podlegają już naszej kontroli.  


Jak wyjaśnia Ilona Gryszkiewisz kontrole będą bardzo szczegółowe.


- Sprawdzamy czy są zapewnione odpowiednie warunki. Czyli np. nie sypią się ściany, czy podłogi nie są zniszczone, czy jest dostęp do sanitariatów i odpowiednia ilość tych urządzeń, tak aby były zachowane standardy dostępności. Sprawdzamy również bieżącą wodę ciepłą i zimną jak również to, czy odległości między łózkami są odpowiednie. To wszystko jest pod naszym nadzorem. 

 

Oprócz kontroli obiektów suwalski sanepid będzie prowadził akcję profilaktyczną dotyczącą np. przebywania na plaży, aktywności fizycznej, zdrowego odżywiania, a także niebezpieczeństwa jakie niesie za sobą ugryzienie kleszcza.

| red: art

ZOBACZ TEŻ:


Nieświeże mięso w suwalskich sklepach

27.09.2023, 07:36

Na nieświeże mięso sprzedawane w suwalskich sklepach skarżą się nasi słuchacze. W ostatnim czasie otrzymaliśmy trzy takie sygnały. Dwa dotyczyły marketów, a jeden miejscowego bazaru.


Sanepid zamknął suwalski aquapark

26.07.2023, 12:05

Suwalski aquapark został zamknięty przez sanepid. Powodem jest wykrycie w wodzie bakterii. Stało się to podczas rutynowych badań, które musi przeprowadzać administrator obiektu - Ośrodek Sportu i Rekreacji.


Sanepid przestrzega przed korzystaniem z kilku podlaskich kąpielisk

5.08.2022, 11:56

Pogoda zachęca do wypoczynku nad wodą - tymczasem sanepid ostrzega przed korzystaniem z kilku kąpielisk w Podlaskiem.





ZNAJDŹ NAS





Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok














źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok