Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Region: Autobusem nie wszędzie

Region: Autobusem nie wszędzie

18.12.2012, 11:01, akt. 11:01

Zima w październiku, fot. Katarzyna Cichoń
Zima w październiku, fot. Katarzyna Cichoń

Atak zimy spowodował, że wielu mieszkańców regionu ma trudności w dojechaniu do pracy, szkoły czy domu. Spóźnia się komunikacja miejska i autobusy PKS.

W Białymstoku warunki jazdy są bardzo trudne. Spóźniają się autobusy, piesi mają problemy z przebrnięciem przez śnieg na chodnikach.

Spóźniają się też autobusy białostockiego PKS. Wznowiono już kursy do Sokółki trasą przez Czarną Białostocką. Nie dojeżdżają jednak m.in. do Trzciannego, Moniek przez Krypno i Jaświły. Na trasie do Bobrownik wciąż można dojechać tylko do Gródka.

Choć drogowcy radzą, by w taką pogodę rezygnować z jazdy samochodem i korzystać z komunikacji miejskiej, tu też spotkają nas utrudnienia. Z powodu zablokowanej drogi trasy zmieniają linie 10 i 11. "Dziesiątka" dojeżdża tylko do Ignatek, a "Jedenastka" zawraca na pętli "Trójki" koło kościoła Św. Stanisława.

Jazda według rozkładu staje się teraz praktycznie niemożliwa. Jak mówią dyspozytorzy, w takich warunkach pogodowych priorytetem jest bezpieczeństwo pasażerów, stąd wolniejsza jazda autobusów.

Suwalczanie, którzy będą dziś (18.12) wracać z pracy i ze szkół muszą przygotować się na dłuższe stanie na przystankach komunikacji miejskiej i na dłuższą jazdę do domów. Służby nie są w stanie poradzić sobie z tak intensywnymi, jak w Suwałkach, opadami śniegu i zaspami powodowanymi silnym wiatrem.

Ludzie narzekają na zbyt długie oczekiwanie na autobus. Kierownik Zakładu Komunikacji Miejskiej w Suwałkach Adam Kacprzyk bezradnie rozkłada ręce. Przy tak intensywnych opadach nikt nie jest w stanie opanować sytuacji na dłużej, a autobusy jeżdżą bardzo wolno. Rozsunięty przez pługi na boki śnieg zwęża ulice. Autobusy mają od 5 do nawet do 20 minut opóźnienia. Są ulice, gdzie jest problem z dojazdem do przystanku.

Problemy są na tranzytowej ulicy Utrata, gdzie dodatkowo ruch tamują tiry. W mieście do odśnieżania wykorzystywanych jest 26 różnego rodzaju pojazdów.(rs,dd,kk,ar/lep,mk)

Zobacz też:
Region: Intensywne opady śniegu w regionie
ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

REKLAMA
NIETEATR Mamy Śpiewamy - interaktywny koncert familijny

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

fot. Marlena Borowska
17.05.2024, 07:46, akt. 07:49

Ma niemal 300 lat i nadal zachwyca słuchaczyŹródło fot. Fundacja Klucz
17.05.2024, 06:01, akt. 10:04

80 lat temu doszło do zbrodni w Berżnikach

Źródło fot. Google Maps
14.05.2024, 07:16, akt. 11:29

Opowieści różnej treści - Krzemianuchaźródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok