Radio Białystok | Wojna na Ukrainie | Szef władz obwodu ługańskiego: Rosjanie koncentrują się na szturmie Siewierodoniecka

Szef władz obwodu ługańskiego: Rosjanie koncentrują się na szturmie Siewierodoniecka

21.05.2022, 17:24, akt. 17:24

Rosjanie rzucili wszystkie siły na Siewierodonieck i odcięcie trasy Lisiczańsk-Bachmut – powiedział w sobotę (21.05) szef władz obwodu ługańskiego na wschodzie Ukrainy Serhij Hajdaj.

źródło: Twitter NEXTA
źródło: Twitter NEXTA

Jak powiadomił, wojska rosyjskie atakują na wielu odcinkach frontu oraz stale ostrzeliwują wszystkie miejscowości obwodu.

„Wszystkie swoje siły rzucili na szturm Siewierodoniecka (obwód ługański) i na odcięcie trasy Lisiczańsk (obwód ługański) - Bachmut (obwód doniecki)” – powiedział Hajdaj, cytowany przez agencję Ukrinform.

Wyjaśnił, że działania Rosjan mają na celu przerwanie tras ewakuacji i dostaw pomocy humanitarnej, a także uniemożliwienie dostaw uzbrojenia dla wojsk ukraińskich.

Hajdaj zaznaczył, że obwód ługański powstrzymuje obecnie „ogromną nawałę rosyjskich wojsk okupacyjnych” i wyraził nadzieję, że ukraińska kontrofensywa rozpocznie się właśnie w tym regionie.

„Mam nadzieję, że teraz obwód ługański wypełnia wielką misję – powstrzymuje niebywale wielką nawałę rosyjskiej armii, by nasze wojska mogły otrzymać długo oczekiwane dostawy uzbrojenia, a zwłaszcza artylerii o dalekim zasięgu” – powiedział Hajdaj.

Po zrezygnowaniu z prób ofensywy na Kijów i wycofania swoich wojsk z północy i północnego wschodu kraju Rosja skupiła swoje siły na zdobyciu całych obwodów ługańskiego i donieckiego na południowym wschodzie Ukrainy oraz co najmniej utrzymaniu dotychczasowych zdobyczy terytorialnych na południu, zapewniających lądowy korytarz do okupowanego Krymu. 

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

źródło: pixabay.com
20.05.2022, 18:20, akt. 18:24

Rosja wstrzymuje dostawy gazu do Finlandiiźródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok