!pod powierzchnią!


!pod powierzchnią!

"Kto schodzi pod powierzchnię, robi to na własną odpowiedzialność" mawiał Oscar Wilde. Ten mniej widoczny świat podlaskiej i światowej muzyki i kultury alternatywnej odkrywamy właśnie !pod powierzchnią!, gdzie czasami nie dociera światło, ale i tak w najlepsze dochodzi do fonosyntezy :) Tlen dostarczają zespoły, DJ-e, producenci, ale też naukowcy, animatorzy i twórcy kultury, którzy o swojej pasji opowiadają poprzez muzykę. Odbywa się tu też subiektywne podsumowanie roku w podlaskiej, polskiej i światowej muzyce alternatywnej.

Gośćmi audycji byli m.in. Alu Bambu Pikczu, Białka, Byen, Bvdub, The Cinematic Orchestra, Dtekk, Drah, Evening mode, Fismoll, The Frosts, Ilo&Friends, Kamp, Klezmafour, Kwik, Wojtek Mazolewski, Miss God, Moddi, Mum, Zbigniew Namysłowski, Nathalie And The Loners, Ocean of Noise, Ostrov, Overdriven Group, Pablopavo, Pokrak, Polska B, Południce, Red Emprez, Soley, Starsabout, Seasonal, Sinusoidal, Stay away, Mikołaj Trzaska, Vshood, Zerova, Złodzieje rowerów...

ŚRODA 19:00 - 22:00

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Wojciech Kujałowicz
Miłka Malzahn


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

E jak electro - z Dtekk'iem o electro !pod powierzchnią!

Czy alfabet nie zaczyna się od "E"? :)
Jędrzej Dondziło Dtekk opowie wszystko co wie o historii, klasyce i współczesnych trendach w electro. Zapraszam na pierwszą radiową odsłonę muzycznych prezentacji słownika Up To Date Festival !pod powierzchnią!Gaika z Londynu&Mifi z Bstoku !pod powierzchnią!

Artysta o jamajsko–grenlandzkich korzeniach Gaika ("basowe produkcje z jamajskimi harmoniami, teksańską rytmiką i bristolskimi efektami") oraz dub/chill/goa/etnowy Hubert Mifi z Białegostoku dziś !pod powierzchnią! Ci artyści wystąpili na festiwalu Żubroffka - wywiady z nimi w ramach warsztatów radiowych przeprowadziła Martyna Czygier.8. solowy album Macieja Sochonia aka Seasonal "Silent Sacrifice” !pod powierzchnią!

8 solowych albumów + kooperacje i teraz „największa rzecz w moim życiu”, czyli płyta „Silent Sacrifice”. Zapraszam na przedpremierowy odsłuch i rozmowę z białostockim twórcą Maciejem Sochoniem, czyli Seasonalem."Re:akcja mazowiecka" Kapeli ze Wsi Warszawa, Maciej Szajkowski !pod powierzchnią!

Co łączy folk polski, afrykański i np. bałkański? Opowiada o tym Maciej Szajkowski przy okazji nowej płyty Kapeli ze Wsi Warszawa "re:akcja mazowiecka". Rozmowa - podczas Festiwalu "Z Wiejskiego Podwórza" w Czeremsze.Podlaskie podsumowanie muzyczne 2017 cz. 2 i najlepszy wykonawca 2017

Jaki podlaski zespół/twórca muzyczny to numer 1 roku 2017?
Zebrałem opinie wielu muzyków i dziś wyniki !pod powierzchnią! i ostatnia 3-godzinna część podsumowania minionego roku, a jest tego sporo… 35 stron A4 :)Podlaskie podsumowanie muzyczne 2017 cz. 1

Jak mają się podlaskie zespoły/producenci (również ci, którzy się stąd wywodzą?). Dużo się dzieje (płyty, koncerty), choć ten świat jest schowany... pod powierzchnią ;) Kto gra dla grupy znajomych, a kto przedziera się do szerszej publiczności? Zapraszam na dwie 3-godzinne audycje z muzyką artystów z naszego regionu z 2017 r.
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok