!pod powierzchnią!


!pod powierzchnią!

"Kto schodzi pod powierzchnię, robi to na własną odpowiedzialność" mawiał Oscar Wilde. Ten mniej widoczny świat podlaskiej i światowej muzyki i kultury alternatywnej odkrywamy właśnie !pod powierzchnią!, gdzie czasami nie dociera światło, ale i tak w najlepsze dochodzi do fonosyntezy :) Tlen dostarczają zespoły, DJ-e, producenci, ale też naukowcy, animatorzy i twórcy kultury, którzy o swojej pasji opowiadają poprzez muzykę. Odbywa się tu też subiektywne podsumowanie roku w podlaskiej, polskiej i światowej muzyce alternatywnej. Gośćmi audycji byli m.in. Alu Bambu Pikczu, Białka, Byen, Bvdub, The Cinematic Orchestra, Dtekk, Drah, Evening mode, Fismoll, The Frosts, Ilo&Friends, Kamp, Klezmafour, Kwik, Wojtek Mazolewski, Miss God, Moddi, Mum, Zbigniew Namysłowski, Nathalie And The Loners, Ocean of Noise, Ostrov, Overdriven Group, Pablopavo, Pokrak, Polska B, Południce, Red Emprez, Soley, Starsabout, Seasonal, Sinusoidal, Stay away, Mikołaj Trzaska, Vshood, Zerova, Złodzieje rowerów...

ŚRODA 19:00 - 22:00

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Wojciech Kujałowicz
Miłka Malzahn


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Rock na bagnie 2018 !pod powierzchnią!

„W 2002 r. miałem zorganizować swój pierwszy festiwal w monieckim amfiteatrze. Miało zagrać 11 kapel. Niestety źli ludzie zniszczyli w nocy przed koncertem skrzynkę z dopływem prądu i festiwal trzeba było przenieść do MOK, gdzie przejęliśmy salę po sobotnim weselu z całym dobrobytem: balonikami, serpentynami i innymi poweselnymi wspaniałościami :) Nieco mnie to podłamało,...O Przeglądzie Kapel Studenckich "PKS" !pod powierzchnią!

Jakie mamy tu przeglądy/konkursy dla młodych zespołów? W sobotę zaczyna się FourEast Festival! (Rejs, 6-Ścian, Hary, Zmiana Klimatu, trwają Rockowania (WOAK), są konkursy na ROCKu NA BAGNIE i na Basowiszcza, a w piątek zaczyna się też 6. Ogólnopolski Przegląd Kapel Studenckich "PKS" (CoNieCo) - z organizatorami tego ostatniego spotkamy się dziś !pod powierzchnią!Bracia Oleś i Christopher Dell, czyli Górecki Ahead !pod powierzchnią!

Czy potraktowanie muzyki klasycznej jazzem, to szarganie świętości czy powiew świeżości? Marcin Oleś kontrabas), Bartłomiej Oleś (perkusja) i Christopher Dell (wibrafon) nowatorsko interpretują muzykę Henryka Mikołaja Góreckiego z różnych okresów działalności tego kompozytora. Zapraszam na rozmowę z jazzującymi braćmi od 19:00 oraz koncert tria ze Zmiany Klimatu -...Adam Zbyryt i utwory o ptakach !pod powierzchnią!

Jakie znacie ciekawe utwory o ptakach, z motywem ptaków, inspirowane ptakami? :) Teraz mamy najlepszy moment na ich podglądanie np. nad Biebrzą w czasie wiosennych przelotów. Ptasią muzykę zaprezentuje z Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.O Republice !pod powierzchnią!

Nasza radiowa koleżanka Aneta Gałaburda miała niegdyś żeberka w kaloryferze pomalowane na biało-czarno. Psychofanów Republiki u nas nie brakowało ;) A dlaczego te barwy stały się znakiem rozpoznawczym Republiki? Dlaczego zespoły supportujące R. miały ciężko, z jakich powodów ciskano w R. pomidorami na Jarocinie i jak ten hejt przekształcił się w entuzjazm?
O fenomenie...Judy 4 !pod powierzchnią!

Gdyby ten rozpalający niegdyś wyobraźnię zespół grał nieprzerwanie, to dziś byłby gwiazdą OFF-ów czy Openerów :) "Na Ziemię ponownie przybywa załoga Judy 4" i da nam koncert w Zmiana Klimatu. Z jaką muzyką, jakim składem?
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok