!pod powierzchnią!


!pod powierzchnią!

"Kto schodzi pod powierzchnię, robi to na własną odpowiedzialność" mawiał Oscar Wilde. Ten mniej widoczny świat podlaskiej i światowej muzyki i kultury alternatywnej odkrywamy właśnie !pod powierzchnią!, gdzie czasami nie dociera światło, ale i tak w najlepsze dochodzi do fonosyntezy :) Tlen dostarczają zespoły, DJ-e, producenci, ale też naukowcy, animatorzy i twórcy kultury, którzy o swojej pasji opowiadają poprzez muzykę. Odbywa się tu też subiektywne podsumowanie roku w podlaskiej, polskiej i światowej muzyce alternatywnej.

Gośćmi audycji byli m.in. Alu Bambu Pikczu, Białka, Byen, Bvdub, The Cinematic Orchestra, Dtekk, Drah, Evening mode, Fismoll, The Frosts, Ilo&Friends, Kamp, Klezmafour, Kwik, Wojtek Mazolewski, Miss God, Moddi, Mum, Zbigniew Namysłowski, Nathalie And The Loners, Ocean of Noise, Ostrov, Overdriven Group, Pablopavo, Pokrak, Polska B, Południce, Red Emprez, Soley, Starsabout, Seasonal, Sinusoidal, Stay away, Mikołaj Trzaska, Vshood, Zerova, Złodzieje rowerów...

ŚRODA 19:00 - 22:00

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Wojciech Kujałowicz
Miłka Malzahn


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Maciej Korsan, który odszyfrował przekaz od Radiohead

Maciek Korsan jest białostocką enigmą, który jako pierwszy na świecie odszyfrował sekretną informację zespołu Radiohead (chodzi o reedycje płyty „OK Computer” :) Ten założyciel fanpage’a Radiohead Polska oraz fan grupy Mateusz Gołaszewski z Byen będą gośćmi !pod powierzchnią! Porozmawiamy o tajemnicach (np. dlaczego w pewnym momencie R. skasował wszystkie informacje ze...Coals !pod powierzchnią!

Coals otwierał ostatni dzień Halfway Festival/W Połowie Drogi. Na miesiąc przed premierą długogrającego albumu zapraszam na rozmowę z Kasią i Łukaszem o Białymstoku, czyli "naszych klimatach", o nostalgii za dzieciństwem, a także o... białym śpiewie czy komicznych sektach :)Up To Date Festival i Taste The East 2017 !pod powierzchnią!

Oto auto-trolle, którzy swą imprezę (największy festiwal w Podlaskiem) nazywają festynem :) Jędrzej Dondziło i Cezary Chwicewski opowiedzą dziś jak jest. Up To Date Festival i Taste The East 2017 !pod powierzchnią!jeden z najpłodniejszych białostockich muzyków Seasonal !pod powierzchnią!

To jeden z najpłodniejszych białostockich muzyków. Maciej Sochoń w ciągu 10 lat wydał 7 albumów jako Seasonal + wspólny projekt z Piotrem Trypusem – Blurry Silhouettes. Dziś radiowa premiera jego kolejnej post rockowo-ambientowej płyty „Heartvoid”.Basowiszcza 2017 !pod powierzchnią!

Jak zmienia się muzyka obecna w ciągu ostatnich lat na Festiwalu Muzyki Młodej Białorusi Basowiszcza? Dowiemy się tego od Lidii Piekarskiej, Julity Tymoszewicz i Piotra Stankiewicz, którzy zaprezentują nam zespoły występujące w tym roku na Basach.Halfway Festival 2017 !pod powierzchnią!

Jak co roku festiwalowy letni sezon muzyczny otworzy nam Halfway Festival (a zamknie Up To Date), który skraca dystans między artystami a publicznością, jak chyba żaden inny. Czy znamy już na pamięć teksty zespołów, które wystąpią w amfiteatrze Opery? Pewnie nie, bo to impreza, na której w dużej mierze dopiero odkrywamy muzykę twórców trafiających do Białegostoku z całego...
źródło: www.radio.bialystok.pl​