Sarakina !pod powierzchnią!

18 października 2017

fot. Sylwia Krassowska
fot. Sylwia Krassowska

18.10.2017 Sarakina !pod powierzchnią! g.20

Pełnoletni już polsko-bułgarsko-czeski zespół SARAKINA wydał właśnie 6. płytę „Balkantron” wraz z improwizującym bułgarskim wirtuozem gadułki Peyo Peevem. O nowym albumie porozmawiamy !pod powierzchnią! z akordeonistą Jackiem Grekowem z Białegostoku.


Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Wojciech Kujałowicz
Miłka Malzahn


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Gabriel Tomczuk i Wędrowiec !pod powierzchnią!

Tuż przed premierą nowej płyty Klezmafour, Gabriel Tomczuk (bas/moog) z tego zespołu udaje się w inną podróż. Wędrowiec - "twór o trzech głowach, podróżujący i odkrywający, często nieznane lądy własnej świadomości". Wędrowiec to właśnie "przelanie na dźwięki historii z podróży". Zapraszam na spotkanie z Gabrielem i jego WędrowcemRock na bagnie 2018 !pod powierzchnią!

„W 2002 r. miałem zorganizować swój pierwszy festiwal w monieckim amfiteatrze. Miało zagrać 11 kapel. Niestety źli ludzie zniszczyli w nocy przed koncertem skrzynkę z dopływem prądu i festiwal trzeba było przenieść do MOK, gdzie przejęliśmy salę po sobotnim weselu z całym dobrobytem: balonikami, serpentynami i innymi poweselnymi wspaniałościami :) Nieco mnie to podłamało,...O Przeglądzie Kapel Studenckich "PKS" !pod powierzchnią!

Jakie mamy tu przeglądy/konkursy dla młodych zespołów? W sobotę zaczyna się FourEast Festival! (Rejs, 6-Ścian, Hary, Zmiana Klimatu, trwają Rockowania (WOAK), są konkursy na ROCKu NA BAGNIE i na Basowiszcza, a w piątek zaczyna się też 6. Ogólnopolski Przegląd Kapel Studenckich "PKS" (CoNieCo) - z organizatorami tego ostatniego spotkamy się dziś !pod powierzchnią!Bracia Oleś i Christopher Dell, czyli Górecki Ahead !pod powierzchnią!

Czy potraktowanie muzyki klasycznej jazzem, to szarganie świętości czy powiew świeżości? Marcin Oleś kontrabas), Bartłomiej Oleś (perkusja) i Christopher Dell (wibrafon) nowatorsko interpretują muzykę Henryka Mikołaja Góreckiego z różnych okresów działalności tego kompozytora. Zapraszam na rozmowę z jazzującymi braćmi od 19:00 oraz koncert tria ze Zmiany Klimatu -...Adam Zbyryt i utwory o ptakach !pod powierzchnią!

Jakie znacie ciekawe utwory o ptakach, z motywem ptaków, inspirowane ptakami? :) Teraz mamy najlepszy moment na ich podglądanie np. nad Biebrzą w czasie wiosennych przelotów. Ptasią muzykę zaprezentuje z Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok