Sarakina !pod powierzchnią!

18 października 2017

fot. Sylwia Krassowska
fot. Sylwia Krassowska

18.10.2017 Sarakina !pod powierzchnią! g.20

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Pełnoletni już polsko-bułgarsko-czeski zespół SARAKINA wydał właśnie 6. płytę „Balkantron” wraz z improwizującym bułgarskim wirtuozem gadułki Peyo Peevem. O nowym albumie porozmawiamy !pod powierzchnią! z akordeonistą Jackiem Grekowem z Białegostoku.


Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Wojciech Kujałowicz
Miłka Malzahn


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Wiolonczelistka Resina !pod powierzchnią!

Czy popełniamy te same błędy, co nasi przodkowie? O pamiętaniu, zapominaniu i niepamięci związanej z rodzinnymi historiami z czasów wojny oraz jak muzyka potrafi to wyzwalać porozmawiamy z Resiną, która zagrała na Up To Date Festival.
Czy ta sensualna wiolonczelistka intelektualistka gra naturę? Jak natura wiolonczeli współgra z naturą Resiny i jakie to uczucie, gdy...Kulturoznawca Wojciech Siwak i utwory o Polsce !pod powierzchnią!

Do tej pory o Polsce poprzez piosenki opowiadali białostoccy historycy, filozofowie, socjologowie, teraz - tuż przed 11 listopada - czas na kulturoznawcę i muzyka. Dr Wojciech Siwak z Wydziału Pedagogiki i Psychologii UwB zaprezentuje utwory, które komentują współczesną i dawną Polskę.Jak pisać teksty piosenek i czy Internet zabija muzykę? !pod powierzchnią!

Dlaczego Helena Marzec z zespołu Dog Whistle wytatuowała sobie na ciele fragment tekstu pewnej piosenki? Czy jesteśmy już przyzwyczajeni do grafomańskich piosenek śpiewanych po angielsku? Co ukrywamy pisząc w tym języku? Jak Agata Trafalska pisze teksty dla Korteza? Czy teksty pisarki i wokalistki Natalii Fiedorczuk-Cieślak przestały się nadawać do śpiewania? Dlaczego jej zdaniem w...Orchestre Tout Puissant Marcel Duchamp XXL !pod powierzchnią!

50 lat temu dokonał żywota radykalny rewolucjonista artystyczny (również w muzyce) i żartowniś Marcel Duchamp. Dlaczego jego nazwisko stało się tak ważne dla międzynarodowej Orchestre Tout Puissant Marcel Duchamp XXL, która niedawno wystąpiła na Halfway Festival w Białymstoku i pozamiatała? :) Jak ważny jest żart, dzikość w działaniu artystycznym tych 14 freaków z całego...Lumo Bjalistoko Festiwal Światła i Sztuki Ulicy !pod powierzchnią!

Jakie znamy ciekawe utwory o… świetle (i jego synonimach)? :) Zbliża się Lumo Bjalistoko 2018 – V Festiwal Światła i Sztuki Ulicy, o którym z Damianem Dworakowskim z Kreatywnego Podlasia rozmawiamy muzycznie !pod powierzchnią!
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok