Radio Białystok | Reportaż | "Wykład z etyki lekarskiej" - reportaż Ryszarda Minko

"Wykład z etyki lekarskiej" - reportaż Ryszarda Minko

autor: Ryszard Minko

26 stycznia 2017 17:15, 22:15

Co jest ważniejsze – prawo pacjenta do zachowania intymności podczas badania w szpitalu klinicznym czy edukacja przyszłych lekarzy?


Photographee.eu - Fotolia.com
Photographee.eu - Fotolia.com

"Wykład z etyki lekarskiej" - reportaż Ryszarda Minko

Zachowanie lekarza nazywa poniżającym i domaga się interwencji rzecznika odpowiedzialności zawodowej. Jedna z pacjentek poradni ginekologicznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku nie została przebadana podczas umówionej wizyty, bo nie zgodziła się, by w intymnym badaniu uczestniczyła grupa studentów medycyny.
Teoretycznie nikt w tym przypadku nie złamał prawa, ale rzecznik szpitala jak i prorektor uczelni przepraszają za całą sytuację.
Kim jesteśmy w szpitalu: podmiotem czy przedmiotem? Kto ma większe prawa w szpitalu – pacjent czy lekarz? Co jest ważniejsze – nasz wstyd czy edukacja przyszłych lekarzy? To pytania jakie w reportażu „Wykład z etyki lekarskiej” zadaje Ryszard Minko.

| red: mm, mag
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
"Z chirurgiczną wyobraźnią" - reportaż Doroty Sokołowskiej

Skończył 85 lat, ale ma duszę młodego chłopaka. Wszystko dzięki pasji, której jest wierny od czasów wczesnej młodości, a która nazywa się malowanie. Doktor Stanisław Sierko jednak, jak sam przyznaje, przede wszystkim jest lekarzem-chirurgiem.

28 marca 2017, godz. 17:15 i 22:15


"Kustosz drzew" - reportaż Anny Bogdanowicz

Tomasz Niechoda, nauczyciel historii z Lublina, przez 30 lat przemierzał puszczańskie ostępy wzdłuż i wszerz. Zna na pamięć wymiary swoich ukochanych drzew, wie gdzie rosną albo gdzie upadły. Na drzewa patrzy jak na dzieła sztuki.

27 marca 2017, godz. 17:15 i 22:15


"Strumiłło. Rozmowa o życiu, sztuce i podróżach" - audycja Andrzeja Bajguza

Rok 2017 to rok Andrzeja Strumiłły w województwie podlaskim. Ten wszechstronny artysta opowiada o dramatycznych wydarzeniach, których był świadkiem, o dalekich artystycznych podróżach i małej ojczyźnie - Maćkowej Rudzie na Suwalszczyźnie,

26 marca 2017, godz. 18:05


"Ludziom i zwierzętom" – reportaż Małgorzaty Żerwe i Davida Mairowitza

Dyrektor warszawskiego zoo, Jan Żabiński i jego żona Antonina na terenie ogrodu zoologicznego ukrywali w czasie II wojny światowej Żydów i żołnierzy podziemia. Wszyscy Żydzi ukrywani przez Żabińskich przeżyli.

24 marca 2017, godz. 17:15 i 22:15


"Migrujące ptaki" - reportaż Renaty Redy

Nawet co piąty mieszkaniec Siemiatycz mieszka w Brukseli. Siemiatycka migracja do stolicy Belgii rozpoczęła się jeszcze w latach osiemdziesiątych. Wtedy była powodem rozłąki i cierpień wielu rodzin. Dzisiejsza emigracja jest zupełnie inna.

23 marca 2017, godz. 17:15 i 22:15
źródło: www.radio.bialystok.pl​