Radio Białystok | Reportaż | "Wykład z etyki lekarskiej" - reportaż Ryszarda Minko

"Wykład z etyki lekarskiej" - reportaż Ryszarda Minko

autor: Ryszard Minko

26 stycznia 2017 17:15, 22:15

Co jest ważniejsze – prawo pacjenta do zachowania intymności podczas badania w szpitalu klinicznym czy edukacja przyszłych lekarzy?


Photographee.eu - Fotolia.com
Photographee.eu - Fotolia.com

"Wykład z etyki lekarskiej" - reportaż Ryszarda Minko

Zachowanie lekarza nazywa poniżającym i domaga się interwencji rzecznika odpowiedzialności zawodowej. Jedna z pacjentek poradni ginekologicznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku nie została przebadana podczas umówionej wizyty, bo nie zgodziła się, by w intymnym badaniu uczestniczyła grupa studentów medycyny.
Teoretycznie nikt w tym przypadku nie złamał prawa, ale rzecznik szpitala jak i prorektor uczelni przepraszają za całą sytuację.
Kim jesteśmy w szpitalu: podmiotem czy przedmiotem? Kto ma większe prawa w szpitalu – pacjent czy lekarz? Co jest ważniejsze – nasz wstyd czy edukacja przyszłych lekarzy? To pytania jakie w reportażu „Wykład z etyki lekarskiej” zadaje Ryszard Minko.

| red: mm, mag
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
"Historyje świeże i niezwyczajne" - Słuchowisko Marii Brzezińskiej

Żyjący w epoce baroku autor 'Historyj...", ojciec jezuita Michał Jurkowski nauczał retoryki - to na potrzeby swoich uczniów, przyszłych kaznodziejów, gromadził opowieści, które mogły być użyte jako przykład w nauczaniu duszpasterskim.

26 lutego 2017, godz. 18:05


"Daleko, daleko..." - reportaż Renaty Redy

Podróżnik z Siemiatycz Tomasz Jakimiuk ma dopiero 26 lat a już tysiące przebytych kilometrów. Podróżowanie to nie tylko jego pasja, ale także sposób na życie i na zarabianie pieniędzy.

24 lutego 2017, godz. 17:15 i 22:15


"Parno" - reportaż Joanny Sikory

Romski rzeźbiarz, poeta i prozaik Karol Parno Gierliński.

23 lutego 2017, godz. 17:15 i 22:15


"Pięć minut w sieci" - reportaż Anny Bogdanowicz

Joanna i Jarosław poznali się przez internet. Od lat są małżeństwem, mają dwoje dzieci i jak sami twierdzą - bardzo ciekawe życie.

22 lutego 2017, godz. 17:15 i 22:15


"Naprawcie mi dziecko" - reportaż Izy Serafin

Zaczyna się zazwyczaj od wagarów, potem są eksperymenty z narkotykami i to już prosta droga do poważnych tarapatów. Czy można zatrzymać tych młodych ludzi w momencie, kiedy jeszcze można im pomóc - zanim wejdą w konflikt z prawem?

21 lutego 2017, godz. 17:15 i 22:15
źródło: www.radio.bialystok.pl​